Щодня 3 людей у Польщі дізнаються про ВІЛ-позитивний статус
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
01.12.2016 10:45
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Україна - серед лідерів у Європі за масштабами цієї хвороби
flickr.com/NIAID
Щодня в середньому три особи у Польщі дізнаються про те, що вони інфіковані вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). На цьому наголошують експерти у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня. За найновішими даними, у Польщі живе приблизно 35 тис. ВІЛ-інфікованих осіб, однак навіть половина з них не знає про це і може неусвідомленого інфікувати інших.
Консультант у сфері інфекційних захворювань, проф. Анджей Горбан говорить, що хоча число виявлених ВІЛ-інфекцій у Польщі зростає, цей показник залишається на досить низькому рівні у порівнянні з іншими країнами Європи. У більшості європейських сусідніх з Польщею держав ВІЛ-інфіковані становлять майже 1% серед усього населення.
Директор Національного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Анна Мажец-Боґуславська сказала, що найбільше осіб інфікуються ВІЛом внаслідок ризикованих статевих контактів. Найбільшу групу тут становлять ті, хто мав статевий контакт з інфікованими, незалежно від статевої орієнтації, вірус найчастіше теж передається при кровообміні з інфікованим, у тому числі при ін’єкційному вживанні наркотиків та при вигодовуванні грудним молоком інфікованої матері.
За даними Національного інституту громадського здоров’я – Національного інституту гігієни, за останні 30 років з часу першого випадку синдрому набутого імунодефіциту (СНІДу) у Польщі виявлено приблизно 21 тис. заражень ВІЛ-інфекцією. Зафіксовано понад 3400 випадків захворювань на СНІД. 1348 хворих померли.
На жаль, Україна залишається серед лідерів у Європі за масштабами поширення ВІЛ. За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України, тільки за десять місяців 2016 року в Україні зареєстровано понад 13 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції. Однією з причин, чому Україна залишається серед лідерів у Європі за масштабами поширення цього вірусу, експерти називають невчасну діагностику та недостатню поінформованість громадян.
IAR/Т.А.