З 2017 року правила працевлаштування українців у Польщі поки не зміняться
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
21.12.2016 13:10
Уряд Польщі тимчасово призупинив дію закону про зміну процедури працевлаштування іноземців
pixabay.com
З 1 січня 2017 року жодних змін у процедурі працевлаштування іноземців, зокрема українців у Польщі не буде. Про це повідомив портал vsetutpl.com із посиланням на офіційне рішення Міністерства родини, праці та соціальної політики.
Однак, як повідомили у відомстві, змін у працевлаштуванні українців у Польщі таки не уникнути, проте діяти вони почнуть ще не скоро.
Рішення польського уряду пояснюють тим, що зміни до закону про працевлаштування іноземців у Польщі доволі кардинальні та складні, тому потрібне додаткове їх вивчення та й вони все ще знаходяться на етапі доопрацювання.
Зокрема змін, що стосуються сезонної роботи в Польщі, слід чекати не раніше 1 квітня 2017 року, а відчутної реорганізації системи отримання дозволів на роботу в Польщі – з 1 січня 2018 року.
Як нагадує портал, плануючи врегулювати потік трудових мігрантів до Польщі, а також посилити контроль над легальністю і прозорістю трудового процесу іноземця в Польщі, польський уряд вирішив внести зміни до закону про працевлаштування іноземців. Частину змін затвердили ще в жовтні 2016 року, проте, починаючи з 1 січня 2017 року, процедура отримання легального робочого місця в Польщі для українця (іноземця) мала б стати набагато складнішою і дорожчою, аніж вона є на даний момент.
Плановані зміни до польського законодавства викликали неоднозначні дискусії не тільки в іноземців, які бажають працювати в Польщі, а й в самих польських роботодавців – вони незадоволені та вважають нову процедуру прийняття на роботу іноземців невигідною та складною. Обурення роботодавців – ось ще один фактор, що міг вплинути на рішення уряду Польщі переглянути зміни та тимчасово призупинити дію нового закону.
Тому наразі процедура працевлаштування в Польщі для українців залишається незмінною – щоб отримати робочу візу і поїхати на роботу до Польщі, достатньо мати запрошення від офіційного польського роботодавця або від воєводи.
Т.А.