Logo Polskiego Radia
Print

ЄС не повинен вагатися у співпраці зі Сходом – вважає польський віце-міністр

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 02.01.2017 11:04
Конрад Шиманський: Якщо Україна та Грузія протягом багатьох років демонструють готовність до співпраці, ЄС не повинен чекати
Міністерство закордонних справ ПольщіМіністерство закордонних справ Польщіmsz.gov.pl

Віце-міністр закордонних справ Польщі Конрад Шиманський висловив погляд, що Європейський Союз у минулому багато разів непотрібно вагався у справі співробітництва з країнами за своїм східним кордоном. На думку політика, якщо такі країни, як Україна та Грузія багато років демонструють готовність до співпраці, ЄС не повинен чекати.

Співробітництво Євроспільноти із сусідніми країнами відбувається в рамках так званої політики сусідства. Її східний вимір охоплює програма Східне партнерство, що включає співпрацю з Україною, Білоруссю, Молдовою, Грузією, Вірменією та Азербайджаном. 2017 року на саміті Східного партнерства в Брюсселі планується підбиття підсумків дотеперішніх дій і пошуки нових імпульсів до співпраці.

Як відзначив Конрад Шиманський, коли політика сусідства створювалася, існувало переконання, що країни так на півдні, як і на сході нашого континенту самі охоче прийматимуть європейську модель розвитку. «Це здавалося раціональним (...), проте, так не сталося. Це було вибором окремих країн, який іноді ініціювали, рекомендували чи посилювали зовнішні чинники, конкурентні відносно Європи на цій території», – сказав віце-міністр Шиманський. На його думку, настав момент, щоб задуматися, як політика сусідства у східному вимірі повинна виглядати в нинішній ситуації. За словами Шиманського, «важливо, щоб Європа давала правильну, змістовну відповідь країнам, які хочуть прямувати європейським чи західним шляхом розвитку». Віце-міністр заявив, що він має на думці ліквідацію всіх вагань, які стосуються оголошення безвізового руху, ратифікації угод про асоціацію і торговельних договорів. «Якщо дана країна – наприклад Грузія чи Україна – роками демонструє готовність до цього, Євросоюз не починен чекати», – наголосив віце-міністр закордонних справ Польщі.

Як він додав, найбільш розвинули співробітництво в рамках Східного партнерства Україна, Грузія і Молдова, проте не слід обмежувати дій лише до цих країн, які власними силами надалі звертаються до Європи.

PAP/Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти