Logo Polskiego Radia
Print

ПіС хоче збільшити межі Варшави. Протестують самоврядувальники

PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz 04.02.2017 15:21
Законопроект правлячої партії передбачає збільшення Варшави на 32 ґміни
Центр ВаршавиЦентр Варшавиwikipedia.org/CC BY-SA 3.0/Adrian Grycuk

Представники кільканадцяти самоврядних органів з Варшави звернулися до польського парламенту та прем’єр-міністр Польщі Беати Шидло щоб політики скасували законопроект про зміну адміністративної моделі Варшави.

За словами Романа Смоґожевського, мера Лєґіонова, містечка поблизу Варшави, збільшення польської столиці на 32 ґміни є коштовним:

«Цей закон ускладнює життя багатьом людям. Треба буде змінити місце праці поліцейських, пожежників тощо. Це вимагає гігантських коштів, котрих ніхто навіть не порахував. Панує хаос, а ми не розуміємо, навіщо ці зміни».

Нагадаємо, правляча партія Право і справедливість пропонує законопроект про метрополію – збільшення кордонів Варшави на 32 ґміни.

Речник польського уряду Рафал Бохенек пояснює – закон про варшавську метрополію допоможе у розвитку регіону Мазовше. Урядові залежить на тому, щоб Варшава могла ефективно конкурувути з європейськими метрополіями, – наголошує речник уряду:

«Ми вже маємо депутатський проект. Зараз триває дискусія, побачимо, чим вона завершиться. Натомість, цей проект повинен допомогти в обміні інформацією між окремими ґмінами, які розташовані неподалік столиці. Завдяки тому, що збільшаться кордони Варшави, ми хочемо збільшити інвестиції саме у ґміни, які зараз є поза межами столиці».

Відповідно до пропозиції, польська столиця мала би нараховувати 34 ґміни. Містом би керувала Рада, яка би складалася з 51 члена – 18 радних були б представниками теперішніх районів столиці, а 33 – з околичних ґмін.

Крім цього, ПіС хоче ввести обмеження строків правління місцевої влади до двох.

Самоврядувальників заспокоює прем’єрка Беата Шидло. Не треба боятися змін – закликала політик на зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування:

«Органи самоврядування – це досконала кузня кадрів. Ці люди добре підготовлені, щоб виконувати найвищі державні функції. Польщі потрібні такі кадри. Тому хочемо відкрити стежки кар’єри – щоб найкращі не затримувалися тільки в одному місці, в органі місцевого самоврядування. Тому дискусія про двокаденційність самоврядних структур повинна мати такий вимір».

IAR/Я.С.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти