Logo Polskiego Radia
Print

В'ятрович: Україна не відмовиться від історії УПА

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 09.02.2017 09:00
В Україні стартує інформаційно-освітня кампанія про боротьбу УПА проти комуністів і нацисті та про «темні сторінки» її історії
Директор Українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятровичДиректор Українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятровичmemory.gov.ua/

«Україна не відмовиться від Української повстанської армії», - заявив директор Українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. В Україні розпочинається інформаційно-освітня кампанія з нагоди 75-тиліття створення УПА. Завдання цієї акції - показати участь українського формування у боротьбі проти комуністів і Радянського Союзу та нацистів і гітлерівської Німеччини.

Голова УІНП запевнив, що в кампанії будуть також епізоди, що стосуються «темних сторінок» історії УПА, таких як акції проти польського населення на Волині та в Східній Галичині. «Одним із елементів цієї кампанії є популяризація архівів, що містять документи як про героїчні вчинки УПА, так і про скоєні ними злочини», - сказав він.

Голова УІНП підкреслив, що українці не можуть забути історії УПА, яка «є невід’ємною частиною історії України». «Ми говоримо про людей, котрі боролися за волю України у дуже складних умовах та протистояли двом тоталітарним режимам: нацистському і комуністичному. Ця історія потрібна нам особливо нині, коли ми знову боремося за незалежність і боремося, розуміючи, що світ довкола нас, часто байдужий до цієї боротьби», - заявив В’ятрович.

У розмові з польськими журналістами історик зазначив, що незалежно від сигналів, які надходять з Польщі, українці не відмовляться від пам’яті про УПА. «Вимоги та шантаж, що українці чують з боку Ярослава Качинського та інших політиків на тему зречення від цієї складової історії (історії УПА – ред.) дозволяють припустити, що ці політики не хочуть, аби Україна була сильною та вільною державою», - вважає В’ятрович.

У рамках інформаційно-освітньої кампанії будуть проводити виставки, конференції та кінопокази. УІНП відкриє також архіви про історію УПА. Серед інших, заплановані виставки, присвячені боротьбі з комунізмом та діяльності УПА у контексті інших антинацистських рухів Європи, у тому числі польського. Відбудуться також міжнародна конференція, присвячена цьому формуванню, презентації наукових публікацій та інші заходи.

Володимир В’ятрович запевнив, що під час кампанії буде також доступна інформація про антипольські акції УПА. Історик сказав, що Інституту вже опублікував приблизно 3000 документів, у яких мовиться про боротьбу з польським підпільним рухом та різні антипольські акції. Ця інформація, за його словами, повинна стати відкритою та зрозумілою для більшості людей.

Конференція, що пройшла 7 лютого у Києві, була проведена з нагоди 75-ї річниці створення УПА та її першого нападу на німецький гарнізон у місті Володимир (нині Володимир-Волинський) Волинської області у 1942 році.

Нагадаємо, нещодавно лідер керівної партії Право і справедливість у розмові виданню Do Rzeczy заявив, що «Україна не увійде до Європи з Бандерою». Раніше польський політик також заявляв, що «майбутнє польсько-українських відносин залежить від ставлення України до своєї історії».

Крім того, президент Анджей Дуда в інтерв'ю телеканалу TVP1 наголосив, що Польща «настійливо вимагає історичної правди у взаєминах з Україною, а це означає також заборону прославляння тих, хто був вбивцями».

IAR/PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти