Logo Polskiego Radia
Print

Як росіяни виграли для Москви референдум у Нідерландах

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 17.02.2017 14:25
Група, пов’язана із соціал-демократичним депутатом, вплинула на те, що Угоду про асоціацію ЄС–Україна відкинули
pixabay.com/Creative Commons Public Domain CC0

Як повідомляє видання «New York Times», у Нідерландах група налаштованих проросійсько осіб спричинилася до відкинення торік у референдумі Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною. Члени так званої української групи, що сформувалася навколо соціал-демократичного депутата Гаррі ван Боммеля, з’являлися на публічних зустрічах, виступали в телепрограмах і користувалися соціальними ЗМІ, щоб «засуджувати прозахідний уряд України як спраглу крові клептократію, негідну підтримки Нідерландів», – наголошує щоденник.

У статті «Неправдиві новини, неправдиві українці: як група росіян перехилила шальки терезів у нідерландському референдумі», «New York Times» пише, що «найактивніші представники української групи, попри назву, походили з Росії або російськомовних регіонів України і повторювали лінію Кремля». Невідомо, чи українською групою керує Росія, чи вона складається з русофілів із подібними поглядами. Видання нагадує – в оприлюдненому рапорті розвідка Нідерландів оцінила, що країну атакували в рамках «глобальної кампанії впливання на політику і сприймання Росії», в якій Москва використовувала «створювану роками мережу контактів».

Одним з них є Владімір Корнілов, історик, політолог, який народився і зростав на сході України, а зараз керує в Гаазі одноосібним аналітичним центром. Мейли, що їх викрали українські гакери, свідчать, що Корнілов, коли працював у фінансованому Росією дослідницькому осередку в Києві, пропонував інформацію і поради політикам у Москві. Перед референдумом у Нідерландах проводив кампанію проти Угоди про асоціацію ЄС–Україна. Іншим агітатором був Тьєррі Боде, керівник аналітичного центру, який пізніше змінився в антиєвросоюзну політичну партію, яка «в багатьох справах згодна з Росією». Перед референдумом Боде написав у Твіттері, що Україна «не є національною державою» і поширив фейкове повідомлення, нібито українські солдати на Донбасі розіп’яли хлопчика. Боде твердить, що не розповсюджує російської пропаганди, а лише представляє точку зору Росії в умовах «надзвичайної русофобії в Європі». Особливо активним членом так званої української групи є 26-річний Нікіта Ананьєв – він народився в Москві, разом з матір’ю емігрував до Нідерландів, де зараз очолює Асоціацію російських студентів. У рамках урядової програми Росії, 2013 року був у московській «школі молодих лідерів», а в кампанії перед референдумом на численних зустрічах критикував угоду між ЄС та Україною і представляв Європейський Союз як «іржаву корумповану еліту».

http://niezalezna.pl/Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти