Сьогодні, 5 квітня, учасники міжнародної конференції в Брюсселі, присвяченій ситуації в Сирії, засудили хімічну атаку, здійснену 4 квітня, і заявили про необхідність збільшити обсяг гуманітарної допомоги сирійцям. У міжнародній конференції беруть участь прем'єри, міністри і посли 70 країн світу. Учасники зустрічі назвали хімічні атаки в Сирії варварством.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш закликав покарати винних. «Атаки на мирне населення і використання забороненої зброї - це образа для людства. Ця війна є загрозою для всіх нас», - додав він. Він також не виключив, що авіанальоти є воєнним злочином.
Очільниця європейської дипломатії Федеріка Моґеріні заявила, що міжнародна спільнота має чинити тиск у питанні мирних перемовин на тему ситуації в Сирії. Вона також закликала учасників зустрічі збільшити обсяг гуманітарної допомоги.
Прем'єр-міністри Лівану і Йорданії, тобто держав, які приймають біженців з Сирії, заявили, що без надання підтримки сусіднім з Сирією країнам відбудеться погіршення ситуації і поглиблення міграційного кризи.
Нагадаємо, що згідно із інформацією Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, в результаті хімічної атаки 4 квітня на населений пункт Хан-Шейхун на північному заході Сирії загинули щонайменше 72 людини, зокрема жінки та діти. Інші джерела говорять навіть про понад 100 загиблих та декілька сотень поранених. Правозахисники теж повідомили, що відразу після атаки ракетами обстріляли лікарню, у якій надавали першу допомогу пораненим.
Відомо, що лікарі, які рятують людей, стверджують, що в атаках використали паралізуючий газ зарин, а за словами свідків нападів, його вчинила авіація армії сирійського президента Башара аль-Асада. Подібної думки дотримуються США. Сирійська армія заперечує цю інформацію, а Росія, яка підтримує режим в Дамаску, підтвердила слова сирійської влади про те, що це нібито повстанці напали на склад зброї та випустили в атмосферу отруйний газ. Командувач підрозділам повстанців у провінції Ідліб наголосив, що це брехня, оскільки в околицях міста Хан-Шуйхун немає жодного складу зі зброєю. Водночас ізраїльська розвідка повідомила, що атаку здійснила авіація Асада, а зелене світло для нападу дав хтось із найвищого керівництва сирійського президента.
Питанням хімічної атаки в Сирії займеться Рада безпеки ООН, засідання якої відбудеться сьогодні, 5 квітня.
IAR, PAP/Т.А.