Logo Polskiego Radia
Print

Дослідження: 55% поляків підтримують надання притулку українцям зі сходу

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 14.04.2017 12:30
Водночас 74% анкетованих поляків проти прийняття у Польщі прохачів притулку з півдня
Wikimedia Commons/Ferdziu

74% опитаних поляків проти прийняття у Польщі іммігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, котрі прибувають до країн Європейського Союзу. 22% поляків вважають, що прийняти прохачів притулку треба, а 5% не змогли відповісти на це запитання, - йдеться у найновішому опитуванні Центру дослідження громадської думки (CBOS).

У дослідженні наголошено, що не підтримують релокацію іммігрантів три чверті анкетованих (це на 7% менше, ніж у попередньому дослідженні). Це теж найбільший показник із досі зафіксованих, крім того переважна більшість висловлює рішучий спротив наданню притулку – 43%. Підтримують ідею прийняття біженців трохи більше однієї п’ятої опитаних поляків (зменшення на 6% у порівнянні з груднем 2016 року).

У дослідженні CBOS вказано, що ставлення до прийняття прохачів притулку в Польщі пов’язане з політичними уподобаннями. Серед осіб, котрі у можливих виборах проголосували би за опозиційні партії Громадянська платформа або Сучасна, думки поділилися – майже подібний відсоток респондентів, які підтримують релокацію іммігрантів, як і тих, хто проти неї. Своєю чергою, прибічники керівної партії Право і справедливість та руху Кукіз’15 є більш одностайними – більшість із них проти прийняття біженців.

Найбільше прибічників прийняття іммігрантів є серед мешканців великих міст (39%), осіб з вищою освітою (33%), а також опитаних із високим рівнем доходів (29%). Проти релокації найчастіше висловлюються молоді респонденти (87% противників серед осіб у віці 18-24 років) та особи, котрі беруть участь у релігійних практиках.

Згідно із дослідженням CBOS, поляки набагато прихильніше ставляться до прийняття іммігрантів зі сходу України. Нині надання їм притулку підтримує понад полтина анкетованих поляків – 55%, проти цієї ідеї – 40% респондентів.

Найбільш прихильно налаштовані до прийому іммігрантів з України потенційні виборці Сучасної – 85% та Громадянської платформи – 72%. Особи, котрі на можливих виборах проголосують за Право і справедливість або Кукіз’15, рідше підтримують ідею надання притулку українцям із небезпечних районів (відповідно 57% та 52%).

Найбільше противників прийому українців зі сходу країни - серед наймолодших опитаних – 55%. У дослідженні наголошено, що у всіх соціальних та вікових групах підтримка надання у Польщі притулку українцям з небезпечних теренів є більшою, ніж прийняття іммігрантів з півдня.

Нагадаємо, згідно з аналогічним дослідженням CBOS, проведеним у жовтні 2016 року, надання притулку українцям у Польщі підтримувало 57% анетованих поляків (на 2% більше, ніж нині).

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти