Суд Євросоюзу вирішує, чи рішення про прийом біженців було легальним
PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz
10.05.2017 15:56
Словаччина, Угорщина та Польща ставлять під сумнів легальність рішення, прийнятого півтора року тому
Wikipedia
Словаччина, Угорщина та Польща ставлять під сумнів легальність рішення, прийнятого півтора року тому про примусовий прийом біженців. Це рішення захищають євросоюзні установи та сім членських країн Спільноти.
У середу в Суді Європейського Союзу обидві сторони представили свої агрументи – в Люксембургу тривав розгляд скарги Словаччини та Угорщини, яку підтримала Польща, на рішення з вересня 2015 року про прийом Євросоюзом 120 тисяч біженців.
Словаччина та Угорщина вважають, що рішення про примусовий розподіл біженців поміж країнами ЄС було нелегальним. Представник угорського Міністерства юстиції наголосив на тому, що таке рішення слід приймати одностайно, а не більшою частиною голосів.
Представник польського Міністерства закордонних справ Боґуслав Майчина звернув увагу на питання безпеки. За словами політика, примусовий розподіл біженців між країнами ЄС не запевняв ефективної перевірки мігрантів:
«Не було жодних процедур, які б цю безпеку гаранутвали».
Представник італійського МЗС, у свою чергу, хвалив рішення про розподіл біженців. Восени Суд ЄС вирішить чи рішення про прийом біженців країнами Європейського Союзу було легальним.
IAR/Я.С.