Greenpeace проти Nord Stream 2
PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz
06.06.2017 14:07
Проекологічні організації закликають фінську владу заблокувати будову другої гілки Північного потоку через територію Фінляндії
Foto: nord-stream2.com/Axel Schmidt
Неурядові організації виступають проти будови газогону Nord Stream 2, оскільки вони вважають, шо цей проект є непотрібним та таким, що порушує законодавство. Експерти з Greenpeace та ClientEarth, котрі в рамках суспільних консультацій оцінили вплив цієї інвестиції на довкілля, закликають фінську владу, щоб та не давала дозвіл на будову газогілки на території Фінляндії.
Доктор Марцін Сточкєвич з ClientEarth Юристи - для Землі звертає увагу, що майбутня траса другої гілки Північного потоку буде пролягати дуже близько двох польських охоронних екосистем мережі Natura 2000 (мережа охоронних ділянок, центральний елемент у охороні біорізноманіття на території країн-членів Європейського Союзу – ред.) у Поморській бухті. Експерт пояснює, що у зв’язку з близькістю, будівництво та функціонування цього газопроводу, зокрема можливі нещільності та протікання, можуть завдати шкоди довкіллю.
Директор Greenpeace Polska Роберт Циґліцький, натомість, наголошує, що його організація проти будівництва будь-якої газової інфраструктури в Європі.
«Ми вважаємо, що цей проект вигідний, передусім, паливним концернам. Ці інвестиції не є корисними ані для нас, громадян, ані для Європи. Вони збільшують залежність Європи від видобувної сировини і блокують розвиток альтернативних технологій. Ці технології, як відомо, вже мають ринкову ефективність. А це означає, що їх можна швидко ввести на ринок. Але доки утримуватиметься сильний тиск паливних концернів, доти ці альтернативні технології будуть заблоковані. Тому кожна газова інфрастурктура Європі непотрібна та шкодить їй», - наголошує він.
Експерти підкреслюють, що інвестиція Північного потоку 2 порушує міжнародні стандарти охорони довкілля.
IAR/Я.С/Т.А.