Logo Polskiego Radia
Print

У Польщі відзначають 97 річницю Варшавської битви

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 14.08.2017 10:15
У ті дні сили Війська польського під командуванням Пілсудського зупинили похід більшовиків на Захід
wikipedia.org/Centralne Archiwum Wojskowe

Виповнюється 97 річниця від початку Варшавської битви, що зупинила похід більшовиків на Захід.

Ввечері на цвинтарі Військові повонзки у Варшаві президент Польщі Анджей Дуда увіковічить солдатів, котрі боролися з більшовиками.

Урочисті заходи пройдуть також в селі Оссув Мазовєцького воєводства, де буде відкрито пам’ятну дошку, що нагадує про підтримку польських солдатів французами, а також відбудеться переклик пам’яті біля пам’ятного хреста отцю Іґнаци Скорупка.

13-25 серпня 1920 року відбулася вирішальна битва під час польсько-більшовицької війни. Польські війська під командуванням Юзефа Пілсудського перемогли Червону армію Міхаіла Тухачєвського.

Куратор Музею Війська польського Анджей Щепановський пояснює, що ключову роль у битві відіграв маневр Війська польського, яке з-над річки Вєпш вдарило у фланг наступаючим загонам Червоної армії, що здійснив головнокомандувач Юзеф Пілсудський. Як додає він, це був сміливий план, що вимагав об’єднання сильних підрозділів над рікою Вєпш для оточення Червоної армії. Водночас потрібно було утримати Радзимін та фронт на північ від Варшави. У той же час тривали важкі бої неподалік столиці.

Історик нагадує, що найбільшу відповідальність за боротьбу з більшовиками поніс Юзеф Пілсудський, який блискуче впорався з цим завданням. Він був головнокомандувачем та відповідав за хід бою, - наголошує він. «Росію не переміг Наполеон, це зробила Польща Пілсудського», - додає історик.

Говорячи про перемогу Варшавської битви, не можна забувати про велику активність та підтримку з боку цивільного населення столиці, - наголошує Анджей Щепановський. Кількадесят тисяч добровольців взяло участь у боях, а підтримувало військо майже усе суспільство. Попри розбіжності, поляки змогли об’єднатися та захистити нещодавно відновлену незалежність, - підкреслює історик.

19 серпня армія Міхаіла Тухачєвського змушена була відступити з-над ріки Німан. До 25 серпня підрозділи Війська польського визволили багато населених пунктів, зокрема Брест-Литовський, Білосток, Ломжу та Остроленку, діставшись кордону зі Східною Пруссією та відрізавши шлях відступу силам більшовиків.

Варшавську битву визнають 18 найважливішою битвою в історії світу. Слід нагадати, що союзником польських військ у цій битві були українські військові з’єднання Української Народної Республіки під командуванням Симона Петлюри.

IAR/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти