Logo Polskiego Radia
Print

Генсек НАТО дякує полякам за добру роботу

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 25.08.2017 17:04
У Сеймі вже є проект, який передбачає збільшення витрат на оборону до 2,5% ВВП до 2030 року
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та міністр оборони Антоній МацєревичГенеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та міністр оборони Антоній МацєревичPAP/Tomasz Waszczuk

З 24 серпня у Польщі перебував керівник НАТО Єнс Столтенберг. Керівник Альянсу провів розмови з президентом Польщі Анджеєм Дудою, прем’єркою Беатою Шидло та міністром оборони Антонім Мацєревичем.

Генеральний секретар НАТО закликав Росію дотримуватися своїх зобов’язань у рамках Віденського документу Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Єнс Столтенберґ сказав, що Північноатлантичний альянс завжди намагається зберігати постійні канали комунікації з Росією. Він сказав, що під час попередньої зустрічі Ради НАТО-Росія представники Москви поінформували про маневри «Захід 2017». Генсек додав, що країни мають право проводити військові навчання, однак це має відбуватися на засадах відкритості.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг доцінив внесок Польщі в міжнародну оборону. Він говорив про це під час візиту на полігон Бемові Піському. Єнс Столтенберг подякував міністрові оборони Польщі Антонію Мацєревичу, наголошуючи, що Польща витрачає на оборонні цілі понад 2% ВВП і є господарем для солдатів багатьох армій Північно-Атлантичного Союзу:

«Дякую за Ваш внесок у колективну оборону і за всі інвестиції, які Ви втілюєте у життя. Ви також присутні в Афганістані, Косові та в Іраку».


НАТО розмістило на початку квітня в районі Ожиша одну з чотирьох бойових груп. Її було створено Сполученими Штатами за участю військ з Румунії, Великої Британії та Хорватії.

25 серпня, після зустрічі з Генеральним секретарем НАТО, прем’єр-міністр Беата Шидло говорила, що Польща з задоволенням сприймає розміщення союзних військ у країні над Віслою і балтійських країнах. Вона звернула також увагу, що Польща витрачає на оборону необхідні 2% ВВП, а у Сеймі вже є проект, який передбачає збільшення витрат на оборону до 2,5% ВВП до 2030 року.

IAR/В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти