Відродження породи гуцульських коней на Підкарпатті
PR dla Zagranicy
Anton Marchynskyi
20.09.2017 16:06
Польські і українські конярі в Одреховій і Голубиному надалі обмінюються досвідом із розведення гуцульських коней
Гуцульський кінь на пасовищіWikipedia, VargaA, GFDL
На сьогодні понад півтори тисячі кобил гуцульської породи є у Польщі та ще кілька сотень – в Україні. Це заслуга, зокрема, Дослідницького закладу в Одреховій неподалік Сяніка, працівники якого поставили собі за мету відродити цю породу, що їй загрожує зникнення.
Вони почали цю діяльність ще у 80-ті роки ХХ сторіччя, а протягом 2007-2013 років їхня діяльність частково фінансувалася за рахунок транскордонної програми «Польща-Білорусь-Україна». У рамках проекту «Польсько-українського центру розвідництва і поширення гуцульських коней» польські експерти допомогли відродити популяцію гуцуликів в Україні, – розповідає Польському радіо у Ряшеві Мирослава Головач, координатор проекту в селі Голубине в Закарпатській області:
«Ми мали державну дотацію на збереження цієї породи, і вже під час виконання цього проекту було модернізовано дві стайні, є манеж, є бюро Центру розвідництва і популяризації. Тож це місце змінилося так, що його не впізнати. Якщо йдеться про організацію, то підказки ми брали у польських фахівців».
Пйотр Бартніцький, координатор цього проекту з польського боку, вважає, що гуцульські коні є цінною пам’яткою природи і культури прикордонних районів Польщі і України:
«Це порода, що має виняткові достоїнства, я би сказав, що це первинні риси, які в багатьох інших порід зникли. Спосіб тримання коней у майже тепличних умовах призвів до того, що вони втратили такі свої первинні особливості, як спроможність вижити в складних умовах. Натомість, гуцульський кінь ще ці риси має».
Польські і українські конярі в Одреховій і Голубиному надалі обмінюються досвідом із розведення гуцульських коней, а також організують зустрічі і спортивні змагання.
IAR/А.М.