Logo Polskiego Radia
Print

Дослідження: Польща - найбільш пронатівська країна регіону

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 10.11.2017 20:00
Понад 92% опитаних поляків підтримують членство в НАТО і вважають його сприятливим для своєї держави
mon.gov.pl/

Польща є найбільш пронатівською державою серед країн Центральної Європи та кількох інших країн, в яких провів опитування угорський дослідницький центр Nezoepont.

В середньому в цілому 56% опитаних респондентів назвали членство в НАТО вигідним для своєї країни. В опитуванні взяли участь країни Вишеградської групи, Німеччина, Румунія, Хорватія, Словенія та Болгарія. Дослідження проведено також у двох інших країнах, які не є членами Північноатлантичного альянсу: Австрії та Сербії. У цих двох країнах жителів запитали, чи членство в НАТО може бути вигідним для них.

Найбільш позитивне ставлення до Альянсу висловлюють поляки. Понад 92% анкетованих підтвердили, що членство в НАТО є радше сприятливим для їхньої країни. Наступні найбільш пронатівські країни - це Румунія (86%) та Чехія (67%). В Угорщині 60% респондентів позитивно висловлюється про НАТО. Найменше прибічників найбільшого у світі військового блоку - у країнах, які не є членами НАТО, тобто Австрії (17%) та Сербії (21%).

Результати Сполучених Штатів трохи гірші у цьому дослідженні. В опитаних країнах в середньому 48% респондентів заявили, що вони досить добре ставляться до цієї держави. Найбільш проамериканськими є Румунія (75%), Польща (66%) та Болгарія (57%), а найменше - Австрія (26%) та Словенія (28%). В Угорщині до США позитивно ставляться 42% анкетованих.

Опитування показало малу підтримку для американського президента Дональда Трампа. Тих, хто ставиться до нього позитивно, тільки у Польщі було більше ніж тих, хто має негативну думку про нього – відповідно 41% та 37%. Найбільш негативно до Трампа ставляться в Австрії (90%), Німеччині (82%) та Словенії (78%). В Угорщині негативне ставлення до нього висловило 76% респондентів.

Респондентів також запитали про те, яке їхнє ставлення до посилення або послаблення відносин своїх держав з США у політичній та економічній сфері. Найбільшими прибічниками зміцнення політичних взаємин зі США висловлюють румуни (74%), серби (63%) та поляки (59%), найменша підтримка таких зв’язків - в Австрії (10%), Словенії (31%) та Чехії (32%). В Угорщині - 37%.

У всіх державах, де проведено опитування, серед анкетованих переважали прибічники посилення економічних відносин зі США. Найбільше таких у Румунії (80%), Сербії (73%) та Польщі (70%). В Угорщині 54% опитаних підтримують ці взаємини.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти