Росіяни готові до війни, і Північноатлантичний альянс теж має бути до цього готовим. Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревич в інтерв'ю американському інтернет-виданню New York Observer (observer.com).
«Ми відстаємо, але йдемо в правильному напрямку, і НАТО на саміті у Варшаві в 2016 році продемонструвало свою здатність адаптуватися. Я думаю, що це був дуже неприємний сюрприз для Кремля, вони цього не чекали», - сказав очільник польського оборонного відомства.
Польський міністр також не виключив, що режим Путіна планує почати війну. «Першим кроком, я вважаю, є Україна. Але я не виключаю військового нападу на Далекий Схід. Вони (росіяни - ред.) хочуть відвернути увагу США, розширити фронт протистояння, щоб створити сприятливу ситуацію для агресії в Європі. (...) Росія завжди допомагає ворогам Америки: тісні зв'язки з Північною Кореєю, участь у бойових діях в Афганістані і Сирії, підтримка Ірану і т.д.», - сказав він.
За словами Антоні Мацєревича, Владімір Путін «хоче Україну» і він готовий добиватися цього всіма засобами. Як зазначив глава Міноборони Польщі, господар Кремля хоче відновити імперію, і Україна повинна бути її невід'ємною частиною.
«Але він зробив велику помилку: завдяки Путіну американські війська нині неподалік українського кордону, і він, ймовірно, втратив Київ», - сказав міністр.
Також Антоні Мацєревич зазначив, що Міністерство оборони Польщі «щотижня переживає кібератаки з боку Росії». У той же час, за його словами, НАТО починає серйозно ставитися до цих питань. У цьому контексті він наголосив на важливості рішення саміту НАТО у Варшаві щодо створення Експертного центру Контррозвідки НАТО в Кракові.
«Мені не подобаються комуністи і люди Путіна, і я не подобаюся ім. Це нормально. Вони бояться мене і хочуть мене „вбити”, використовуючи інструменти пропаганди. Це просто технічна проблема, що жодним чином не пов’язана зі сферою оборони», - сказав Антоні Мацєревич.
Відповідаючи на питання про те, чи достатньо в Польщі американських солдатів, міністр оборони наголосив, що «абсолютно ні». «Це символічна присутність, але дуже важлива. Вона змінила історію. Мир у Європі тільки завдяки розгортанню американських військ в Польщі», - переконаний він.
PAP/Т.А.