Logo Polskiego Radia
Print

У Сеймі відбулось перше читання законопроектів президента

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 23.11.2017 10:40
Більше 6 годин тривали парламентські дебати над законопроектами про Державну раду судочинства та Верховний суд
PAP/Tomasz Gzell

Понад шість годин тривали парламентські дебати щодо законопроектів про Верховний суд і Державну раду судочинства.

Законопроекти представила заступниця держсекретаря в Канцелярії президента Польщі Анна Сурувка-Пасєк. За її словами, новий закон про Державну раду судочинства змінює, серед іншого, спосіб вибору суддів, який, на думку авторів документа, гарантує репрезентативність і соціальну легітимність цього органу.

Згідно з проектом, членів Державної ради судочинства буде вибирати Сейм 3/5 голосами на чотирирічний термін. Якщо депутати не зможуть вибрати п'ятнадцять суддів, президент запропонує, щоб депутати голосували поіменно, тобто у кожного парламентарія буде лише один голос за певного суддю. Право висувати кандидатів у члени Державної ради судочинства матиме група чисельністю не менше 2 тис. громадян або не менше 25 суддів.

Президентський законопроект про Верховний суд передбачає створення двох нових палат: Надзвичайного контролю і Громадських питань, в яких громадяни зможуть оскаржити судові вироки, якщо вони порушують права і свободи, гарантовані Конституцією, і є наслідком помилки або не відповідають зібраним доказовим матеріалами, а також Дисциплінарної палати, яка буде проводити дисциплінарні провадження щодо суддів та інших представників юридичних професій.

Депутат від керівної партії Право і справедливість Станіслав Пєтрович зазначив, що ПіС хоче провести інституційну реформу органів, важливу для судової системи, тобто Державної ради судоустрою і Верховний суд. Він підкреслив, що для партії влади важливі не тільки структурні зміни, а й кадрові.

«Коли я говорю про кадрові зміни, то маю на увазі якісну зміну суддів, які будуть служити державі і народу, а не панувати над ними», - сказав Станіслав Пєтрович.

У свою чергу, опозиційний депутат Боріс Будка з партії Громадянська платформа сказав, що президентський проект закону про Державну раду судочинства суперечить Конституції, яка передбачає, що Сейм обирає лише чотирьох суддів цього органу. Він зазначив, що обрання членів Держради судочинства завдяки голосуванню у Сеймі стане політичним актом. Опозиція закликала відхилити ці законопроекти.

IAR/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти