Logo Polskiego Radia
Print

Держдеп США: Росія зможе використати Nord Stream 2 для політичного шантажу

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 01.12.2017 11:05
У США вважають, що російський газопровід Nord Stream 2 загрожує енергобезпеці Європи
nord-stream2.com/

Державний департамент США розкритикував плани будівництва російсько-німецького газопроводу Nord Stream 2 («Північний потік 2»). Однак речниця американського дипломатичного відомства Гізер Ноєрт утрималася від ствердження, що газопровід, ймовірно, не спорудять. Таку думку висловив один з американських дипломатів середньої ланки.

Гізер Ноєрт заявила, що будівництво Nord Stream 2 та Турецького газопроводу посилить домінування Росії на європейському газовому ринку та перешкодить планами диверсифікації джерел енергоносіїв.

Відповідаючи на питання Польського радіо, речниця Держдепартаменту США сказала, що завдяки Nord Stream 2, Росія зможе використовувати постачання блакитного палива як політичний шантаж. «Це загрожує безпеці держав регіону Балтійського моря і дозволить Росії втілити у життя план послаблення України, позбавивши її ролі країни-транзитера російського газу до Європи», - наголосила вона.

Однак Гізер Ноєрт визнала, що під час вчорашньої офіційної зустрічі у Вашингтоні державний секретар Рекс Тіллерсон не розмовляв про Nord Stream 2 з очільником німецької дипломатії Зіґмаром Ґабріелем, який, як відомо, є прибічником будівництва російського газопроводу.

Крім того, речниця дипломатичного відомства США не відповіла на запитання про те, чи США насправді заблокують будівництво газомагістралі з Росії. Вона також не прокоментувала слова заступника державного під секретаря Джона МакКарріка, який заявив, що американська влада не бачить можливості будівництва Nord Stream 2.

Тим часом Данія може заблокувати спорудження «Північного потоку 2», а Німеччина намагається відкласти роботу над змінами до закону в Європейському Союзі, що можуть нанести удар по цьому проекту.

Прибічники та противники будівництва другої гілки «Північного газопроводу» шукають союзників в ЄС. У групі противників є Польща, яка переконана, що «Північний потік 2» загрожуватиме енергетичній безпеці Європи.

Екс-генеральний секретар НАТО данець Андерс Фоґ Расмуссен сказав, що Данія правильно висловлює побоювання щодо Nord Stream 2. Він вважає цей російським проект політичним. Згідно з прийнятим датським парламентом законом, уряд цієї країни може заблокувати будівництво Nord Stream 2 у зв’язку з загрозою безпеці та закордонній політиці Данії.

Проте можливе рішення Данії не затримає будівництво Nord Stream 2, щоправда значно ускладнить спорудження газопроводу. Як і зміни до євросоюзної газової директиви, які запропонувала Європейська комісія, аби дія законодавства ЄС поширювалася на усі газопроводи, зокрема ті, що імпортують сировину, включно з морськими частинами.

Ці зміни підтримує Польща та країни Балтії, які протягом багатьох років виступають проти Nord Stream 2. З іншого боку є частина держав Західної Європи. Раніше Польське радіо інформувало, що Німеччина намагається відкласти роботу над змінами до директиви, вимагаючи додаткових правових аналізів та техніко-економічних обґрунтувань. Цю вимогу підтримали Австрія, Бельгія та Нідерланди.

IAR/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти