Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький після вчорашньої зустрічі з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером сказав, що Польща підтримує свою позицію у справі міграції. «Ми спробуємо краще представити наші інтереси», - сказав він. Міграційна криза була однією з тем зустрічі обох політиків у Брюсселі. Варшаву звинувачують у браку солідарності у зв’язку з її відмовою приймати біженців з Північної Африки та Близького Сходу.
Очільник польського уряду наголосив, що у справі допомоги біженцям на місці Польща показала, «що за словами слідують вчинки».
Матеуш Моравєцький визнав, що правила надання притулку у Польщі є дуже жорсткими і це пояснює невелику кількість прийнятих клопотань, а суха статистика дає помилкову картину міграційної допомоги.
Прем’єр-міністр Польщі нагадав також про прийняття у минулому біженців з Чечні, котрі мусили втікати після двох вторгнень Росії у цей регіон.
«Я наголосив теж на проблемі російсько-української війни, яка призвела до того, що у Польщі перебуває понад мільйон осіб з України, які в основному є трудовими мігрантами, але навіть дуже ретельно підходячи до статистики, щонайменше кільканадцять, кількадесят тисяч (…) – це особи з теренів, де триває війна, без даху над головою, пересічні втікачі з районів Східної України», - сказав Моравєцький.
Очільник польського уряджу додав, що Польща хоче ліпше представити статистику та ліпше ідентифікувати втікачів зі сходу України, наголошуючи на своїх інтересах у Брюсселі. Прем’єр-міністр Моравєцький висловив сподівання, що Варшаві вдасться переконати «співрозмовників в Європейському Союзі» у тому, що це теж дуже важлива та ефективна сторона солідарності з боку Польщі.
Крім того, прем’єр Польщі під час зустрічі з головою та віце-головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером та Франсом Тіммермансом наголосив на бажанні продовження діалогу щодо верховенства права у Польщі. «Найліпша форма діалогу – це бесіда, а не два монологи», - заявив під час прес-конференції після зустрічі польський прем’єр. Матеуш Моравєцький також закликав очільників Єврокомісії захищати політику єдності у майбутньому бюджеті Євросоюзу після 2020 року.
У спільній заяві прем’єр-міністр Польщі та Жан-Клод Юнкер наголосили, що наступного місця вони зустрінуться знову, аби продовжити дискусію. Вони обговорять, зокрема, питання верховенств права у Польщі. У лютому відбудеться також саміт ЄС у Брюсселі, присвячений бюджету Спільноти після 2020 року.
IAR, PAP/Т.А.