Україна та Румунія напрацюють спільний документ у справі освітнього закону
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
12.01.2018 19:15
Очільники закордонних справ обох країн домовилися розробити спільний документ стосовно імплементації нового Закону України «Про освіту»
Pixabay/Sprachschuleaktiv/CC0 License
Міністри закордонних справ України та Румунії під час зустрічі в Чернівцях домовилися напрацювати спільний документ щодо імплементації нового Закону України «Про освіту», зокрема його 7 статті, яка стосується використання мов у навчальному процесі.
«Спільно з офіційними чинниками румунської сторони проведено зустріч з представниками румунської громади, керівниками та викладачами румуномовних навчальних закладів області. В ході зустрічі обговорено шляхи врахування рекомендацій Венеціанської комісії стосовно статті 7 освітнього закону», – повідомляє прес-служба МЗС України.
Сторони обговорили також питання розвитку прикордонної інфраструктури на українсько-румунському державному кордоні. «У цьому контексті українською стороною повідомлено про намір відкрити у першій половині 2018 року пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон „Красноїльськ” та „Дяківці”, підкреслено необхідність відкриття пішохідних пунктів пропуску по всій протяжності кордону», – повідомляють в МЗС.
Раніше в Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що Венеційська комісія підтвердила угорську критику українського закону про освіту. Голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав, що ніякі зміни в мовні норми закону «Про освіту» не будуть внесені.
Венеціанська комісія у висновках стосовно статті 7 у законі «Про загальну середню освіту» визначила, що ця стаття є рамковою і підлягає деталізації, а також потребує подовження перехідного терміну для впровадження.
28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами.
У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.
http://mfa.gov.ua/,https://hromadske.ua/ IAR/Н.Б.