Прокуратура допитала та висунула звинувачення Владиславу Фрасинюку
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
14.02.2018 13:00
Опозиціонера звинувачують у порушенні особистої недоторканості двох поліцейських
Владислав ФрасинюкPAP/Maciej Kulczyński
Сьогодні, 14 лютого, польському політику та пієприємцю, опозиціонеру періоду комуністичної Польщі Владиславу Фрасинюку прокуратура висунула звинувачення у порушенні особистої недоторканості двох поліцейських під час виконання служби. Вранці його затримала і примусово доставила до прокуратури поліція у Вроцлаві. Після допиту у прокуратурі міста Олєсниця у Нижньосілезькому воєводстві опозиційного політика відпустили додому.
Раніше Владислав Фрасинюк двічі не приходив на допит до варшавської прокуратури, попри виклики 12 січня та 1 лютого.
Звинувачення, висунуті Фрасинюку прокуратурою, пов’язані з незаконним протестом громадянського руху Громадяни Польщі (пол. Obywatele RP) у червні 2017 року у Варшаві. Екс-активіст Солідарності спільно з іншими особами блокував ходу учасників пам’ятних заходів, присвячених Смоленській катастрофі. Почалася штовханина політика з поліцією, яка намагалася усунути його зі шляху, коли він сидів на середині вулиці. У підсумку правоохоронці силою перенесли його на бік.
Речник Окружної прокуратури у Варшаві прокурор Лукаш Лапчинський поінформував, що допит Владислава Фрасинбка тривав 10 хвилин. Політик відмовився давати свідчення і підписувати постанову про висунення його звинувачень та протокол допиту.
За словами прокуратури, підозрюваний двічі не з’являвся на допит, попри законне вручення йому відповідних викликів. Водночас йому було відомо про дати проведення процесуальних дій. Тому виникла необхідність примусового доставлення підозрюваного до прокуратури та проведення процесуальних дій.
За інформацією прокуратури у Варшаві, Фрасинюк не контактував з прокуратурою і не інформував її, чи має намір прибути на допит у встановлений новий термін. Політик ніяк не обґрунтовував причину свого неприбуття, проте прокурори на приймали рішення про його примусове доставлення до прокуратури.
У свою чергу, Владислав Фрасинюк раніше заявляв, що він є жертвою «політичних репресій». Опозиційний політик відмовляється співпрацювати з владою, яка, за його словами, «не має демократичної легітимності».
IAR/Т.А.