Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає Польщу визнати злочини, скоєні поляками проти українців. Павло Клімкін вважає, що Варшава намагається вибілювати свою історію. Під час прес-конференції голова українського зовнішньополітичного відомства висловив надію на продовження польсько-українського історичного діалогу:
«Я готовий визнати вину окремих представників України або загонів в тому, що вони побили поляків на Волині, а ви готові це саме зробити? Я готовий схилити коліно перед жертвами польської національності, а ви готові? Ось зараз, 3 березня, буде трагічна річниця в селі Павлокоми, де розстріляні сотні українців, включаючи дітей, включаючи людей похилого віку».
Міністр зазначив, що в історії відносин України з Польщею були як позитивні, так і негативні сторінки. «У нас є минуле, яке мало дуже позитивні моменти і сторони, і дуже трагічні сторінки. Це сторіччя, коли ми жили і розвивалися разом. Це минуле не можна переписати шляхом прийняття законів. Це минуле можна збагнути і осягнути тільки шляхом історичного діалогу», - сказав він.
«Ми за цей історичний діалог. Ми за те, щоб хоча би зрозуміти позицію один одного. Як я завжди кажу нашим польським друзям, я наголошую, що цей діалог має вестися саме з друзями», - заявив Павло Клімкін.
Павло Клімкін висловив критику польської історичної політики, яка, на його переконання, призводить до маніпуляцій історією:
«Те, що сьогодні відбувається у Польщі, це бажання шляхом прийняття так званих меморіальних законів створити особливе сприйняття свого минулого, представити себе більш білим і пухнастим, ніж інші. Так не буває».
Він додав, що пам'ять та її сприйняття можуть бути або спільними, або «ми будемо грати в політичні ігри, намагаючись побудувати свою власну історичну реальність шляхом законів». «І я вважаю, що відповідальність, політична відповідальність полягає в тому, щоб зрозуміти один одного і знайти шанс разом будувати спільне майбутнє», - додав глава української дипломатії.
Міністр закордонних справ України прокоментуав нещодавню зустріч віце-прем’єрів Польщі та України Пйотра Ґлінського та Павла Розенка. Як оцінив міністр Клімкін, розмови були складними, але конструктивними.
IAR, unian.ua/Я.С.