Анексія Криму – незаконна, і її не визнає міжнародна громадськість. На цьому наголосили учасники відкритого засідання Ради безпеки ООН, що відбулося у Нью-Йорку. Зустріч зорганізовано на прохання США, Швеції, Нідерландів, Великої Британії та Польщі.
Від декламування поеми «Крим» свій виступ у Раді безпеки почала представниця кримськотатарського народу Айла Баккаллі. Спільно з віце-міністром закордонних справ України Оленою Зеркаль вона говорила не тільки про те, що анексія Криму була незаконною, але також критикувала Росію за порушення прав людини.
Представниця Польщі посол Йоанна Вронецька підкреслила, що організований Росією «референдум» в Криму не є юридичною підставою для зміни статусу Криму. «Російська анексія Криму, невід’ємної частини України, є обурливим прикладом порушення міжнародного права. Дії Росії – це не тільки порушення Статуту Об’єднаних Націй, але також міжнародних і двосторонніх зобов’язань», - наголосила Йоанна Вронецька.
Заступник посла Росії в ООН Дмітрій Полянський відкинув звинувачення та запросив членів Ради безпеки в Крим, аби «вони на власні очі побачили ситуацію».
Заступник посла США Келлі Каррі однак заявила, що анексія Криму Росією не буде визнана і що міжнародні санкції будуть діяти до повернення територіальної цілісності України.
Нагадаємо, чотири роки тому Росія організувала в Криму незаконний референдум. На підставі результатів того «плебісциту» Москва відокремила півострів від України та ввела його у кордони РФ. Дотепер результати референдуму та анексійні резолюції російської влади міжнародна громадськість, зокрема країни Європейського Союзу, США та міжнародні організації, не визнали.
Після чотирьох років окупації Криму Росією на півострові досі залишаються люди, котрі вважають себе українцями і які проти російського загарбання. Окупаційна влада Росії, натомість, продовжує переслідування та репресії проти проукраїнськи налаштованих кримчан, зокрема кримських татар.
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки розкритикували виступ президента Росії Владіміра Путіна в окупованому Криму і підкреслили, що півострів є частиною України.
IAR/Т.А.