Польський євродепутат: Витурення дипломатів – це легковагова категорія
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
27.03.2018 12:30
Відключення Росії від системи SWIFT або блокування Nord Stream 2 було би значно болючішим для Путіна
Польський євродепутат Яцек Саріуш-ВольськийBy European People's Party (EPP_Congress_5832) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
«Цей захід, як публічно ефективний та водночас економічно безкоштовний, часто має послання: засуджую вчинки, але „business as usual”, не хочу платити економічну ціну за справжні та економічно болючі санкції, як наприклад відключення Росії від системи фінансових розрахунків SWIFT або блокування будівництва газопроводу Nord Stream 2», – наголосив у розмові з порталом niezależna.pl польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський.
Нагадаємо, кільканадцять країн Європейського Союзу, зокрема Польща, а також США, Канада, Австралія, Україна прийняли рішення про витурення російських дипломатів у відповідь на хімічну атаку на колишнього російського агента Сєрґєя Скрипаля у місті Солсбері.
«Видворення дипломатів – це класика введення санкцій країною, яка здійснює гідне засудження вчинків: це легковагова категорія. Як правило, це призводить до симетричної відповіді, що також заздалегідь обмірковується обома сторонами. Це означає загалом тимчасове погіршення відносин. Йдеться про символічне, політичне та мас-медійне значення. Серйозність цього заходу невелика, на відміну від справжніх економічних санкцій, наприклад ембарго», – сказав Саріуш-Вольський.
На погляд польського євродепутата, «у цьому випадку узгоджене витурення російських дипломатів великою кількістю країн ЄС і НАТО має додаткове значення широкого і політичного узгодження засудження та особливу ознаку, оскільки це зачіпає агентів розвідки, котрі працюють під дипломатичним прикриттям.
«Крім того, це посилює значення цього акту, попри початкову спокусу міністра закордонних справ Німеччини визнати Солсбері двосторонньою британсько-російською проблемою», – вважає євродепутат.
niezależna.pl/Т.А.