Група євродепутатів з найбільших політичних фракцій закликала посилити санкції проти Росії. Під листом до урядів країн Європейського Союзу, голів Ради та Європейської комісії, а також очільниці дипломатії ЄС підписалося 45 депутатів, зокрема 10 польських. Однією з ініціаторок була польська євродепутатка Анна Фотиґа (Право і справедливість), авторка схваленого Європарламентом звіту про дезінформацію.
Євродепутати завжди жорсткіше критикували Росію, ніж уряди країн Європейського Союзу та вимагали більш рішучих дій. І цього разу так само. «У Європейському парламенті бачать цю загрозу, повзучу російську пропаганду, наголошення на російських інтересах, спробу дестабілізації у нашому регіоні. Ситуація в Україні не змінюється, Крим залишається окупованим», - сказала Польському радіо Анна Фотиґа.
Крім того, як написали у листі євродепутати, російські військові підрозділи залишаються на території Грузії, порушуючи міжнародне право. Вони звернули теж увагу на підтримку Путіна для режиму Башара аль-Асада та блокування розслідування ООН у справі використання хімічної зброї у Сирії, хімічну атаку у Солсбері (Великобританія), а також чергові спроби дестабілізації політичної ситуації у державах Заходу.
Євродепутати закликали ввести нові санкції у формі так званого Закону Магнітського, спрямований у першу чергу проти російських олігархів та фінансових магнатів, котрі завдяки незаконним фондам підтримують Путіна у його антидемократичних та агресивних діях.
Сєрґєй Магнітський був адвокатом, який розкрив випадки корупції у російській адміністрації. У 2008 році його арештували за звинуваченнями у податкових махінаціях. У в’язниці його катували та били. Він помер у 2009 році, не дочекавшись процесу. Його друг та голова британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільям Браудер багато років подорожує світом, аби інформувати про те, що сталося, закликаючи вводити Закон Магнітського. У Росії Браудера заочно засудили, там йому загрожує багаторічне ув’язнення.
Вільям Браудер у розмові з Польським радіо наголосив, шо Закон Магнітського потрібно ввести на терені цілого Євросоюзу. Досі серед євросоюзних країн це зробила тільки Великобританія та країни Балтії. Вільям Браудер розкритикував також небажання частини держав загострювати позицію.
«Путін коїть чергові злочини і тим, хто підтримує політику поступок щодо Росії, буде все важче пояснювати подібну стратегію. Я вважаю, що Закон Магнітського треба взяти до уваги, бо Владімір Путін дав зрозуміти, що він не може терпіти цих санкцій. Чомусь він сприймає їх дуже емоційно. Ймовірно він зрозумів, що через ці санкції він сам може втратити гроші, а їх у нього немало, Цей закон дуже важливий і потрібний, він зачіпає основи режиму Путіна», - сказав Польському радіо голова Hermitage Capital.
IAR/Т.А.