Logo Polskiego Radia
Print

У Варшаві обговорюють питання реконструкції світової спадщини

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 07.05.2018 14:27
Головні теми конференції «The Challenges of World Heritage Recovery» – відновлення, захист та реконструкція пам’яток культури
Конференція «The Challenges of World Heritage Recovery», 7 травня 2018 рокуКонференція «The Challenges of World Heritage Recovery», 7 травня 2018 рокуPAP/Leszek Szymański

Міжнародну конференцію, присвячену питанням захисту та реконструкції світової спадщини культури, відкрили в Королівському замку у Варшаві. Її організаторами є Міністерство культури і національної спадщини Польщі та Національний інститут спадщини у співпраці з Центром світової спадщини ЮНЕСКО та Польським комітетом у справах ЮНЕСКО.

Польська віце-міністр культури Маґдалєна Ґавін заявила, що наміром організаторів є визначити певні стандарти і правила, якими повинно керуватися ЮНЕСКО при відбудові зруйнованих міст у світі. За її словами, підсумком конференції повинна стати варшавська декларація з вказівками стосовно реконструкції світової культурної спадщини з урахуванням культурних, суспільних, економічних та екологічних факторів. За словами віце-міністр, конференція невипадково відбувається в районі Старого міста. «Його відбудова після Другої світової війни стала прецедентом світового масштабу. Досягнення поляків у цій сфері мали величезний вплив на ставлення до реконструкції пам’яток та їх автентичності в світі. У вересні 1980 року очі всього світу звернулися на Варшаву, коли Старе місто внесено у список спадщини ЮНЕСКО», – сказала віце-міністр Маґдалєна Ґавін.

Директор Королівського замку у Варшаві професор Войцєх Фалковський додав, що відбудувати Старе місто і Королівський замок з руїн після війни вдалося передусім завдяки позиції суспільства і тому, що «комуністам не вдалося знищити слідів будинку і суспільної пам’яті». «Під час політичної кризи та через суспільний тиск уряд вирішив відбудувати Королівський замок. Комуністи думали, що їх неохоча згода не доведе до реконструкції, позаяк бракувало грошей, проте вони не очікували такої спонтанної реакції. Для поляків Замок був і є символом слави та існування держави і народу», – сказав директор Королівського замку Войцєх Фалковський.

Професор Тосіюкі Коно, який очолює Міжнародну раду охорони пам’яток та історичних місць, звернув увагу на постійну загрозу культурної спадщини. «На жаль, сьогодні міжнародне співтовариство стоїть перед складнішими викликами, такими як значне знищення об’єктів культурної спадщини, стихійне лихо та конфлікти. Масштаб знищення в усьому світі протягом останніх кількох років, безумовно, є найбільшим від часів Другої світової війни. Як порадити собі з цією ситуацією – сьогодні одне з найважливіших питань для міжнародної спільноти», – сказав професор Тосіюкі Коно.

Учасники конференції обговорюють, зокрема, сучасні зумовлення реконструкції з врахуванням теорії в цій сфері, роль документальної спадщини в цьому процесі, зміну доктрини реконструкції об’єктів світової спадщини, питання реконструкції і реставрації культури та міст з точки зору Світового банку. Передбачено понад 20 доповідей представників усіх регіонів ЮНЕСКО, зокрема Сирії, Іраку, Малі, Японії, Індії, Італії, Боснії і Герцеговини, Хорватії та США.
Медіа-патроном конференції є Польське радіо 24.

IAR/Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти