Сейм Литви прийняв у вівторок Декларацію 3 травня, у якій стверджується, що прагнення України повернути втрачені землі, це також і прагнення Литви. В Декларації, що присвячена Конституції 3 травня, Литва запросила Польщу до спільних дій на підтримку України.
«Прагнення України боронити від агресора та повернути окуповану територію, створення безпечної європейської країни, що успішно розвивається, яка зближується з НАТО та ЄС, - це також стратегічне прагнення Литви», - читаємо у документі.
«Литва запрошує Польщу і Україну до прийняття спільних зусиль і здійснення всього, задля того, щоб це було також найголовнішим прагненням усіх наших партнерів з Заходу».
У Декларації, що її підтримали 100 депутатів литовського парламенту, без голосів проти чи тих, хто утримався, - закликається до задіяння усіх можливих заходів, аби країни, що знаходяться на теритрії колишньої Річ Посполитої обох народів, могли стати частиною вільної Європи.
«З гаслом «За вашу і нашу свободу» литовці і поляки, білоруси і українці, євреї і татари, люди інших національностей на нашій землі йшли боротися за європейські ідеали Конституції 3 травня. У середині 20 століття під такими ж гаслами була створена об’єднана Європа. Сьогодні ми закликаємо спадкоємців творців Конституції 3 травня зробити все можливе, аби ці країни також мали можливість стати частиною вільної і об’єднаної Європи», - звучить у Декларації.
У документі висловлюється надію, що «також сучасна Росія колись стане неагресивною та європейською державою». «(…) нині ми спільно мусимо зупинити її (Росії) агресію проти України та інвестувати у створення простору „успішних державі” у сусідстві Східної Європи, починаючи з України», - йдеться у документі.
Обговорення проекту Декларації у литовському парламенті почалося 3 травня під час урочистого засідання з нагоди річниці конституції 1791 року за участю керівників парламентів Польщі, Литви і України. Литовська сторона має надію, що колись до спільного святкування долучиться й Білорусь.
Нагадаємо, у жовтні 2016 року Верховна Рада України прийняла спільну із Сеймами Польщі та Литви Декларацію Пам’яті і Солідарності.
PAP/В.П., Т.А.