Оссув: інсценізація битви 1920 року
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
12.08.2018 16:40
В Оссуві у Центральній Польщі, неподалік Варшави, відзначено 98-і роковини Варшавської битви
PAP/Paweł Supernak
Варшавська битва 1920 року відома як «Чудо над Віслою» або «Диво на Віслі». Битва тривала під час польсько-більшовицької війни від 13 до 25 серпня. Її результат вирішив про те, що Польща зберегла незалежність, і перекреслив плани розширення комунізму на Західну Європу. Одна з найважливіших битв поляків під Варшавою розігралася на полях поблизу села Оссув. Ці події нагадали учасники пленерної реконструкції.
У видовищі взяли участь понад 200 осіб, зокрема 30 з них реконструювали дії кінноти. Автор ідеї та режисер реконструкції Анджей Міхалік з Товариства любителів кавалерії імені Першого полку уланів креховєцьких з підваршавського міста Кобилка зазначив, що сюжет інсценізації був створений на основі справжніх подій: «Я дотримувався ідеї, щоб повернути значення битви під Оссувом для всієї баталії Варшавської битви. Бо перша перемога відбулася 14 серпня в Оссуві. Я мріяв про те, щоб притягнути сюди глядачів і показати їм живий урок історії на основі фактів. Також важлива річ – показати, що молоді люди не вагалися покласти своє життя на захист батьківщини. Ми віддаємо шану солдатам і генієві тогочасного командування».
Комуністична пропаганда після Другої світової війни применшувала значення польської перемоги у Варшавській битві. Це змінилося після політичних перетворень у Польщі, зокрема після рішення Сейму 1992 року повернути Свято Польського війська 15 серпня.
Поруч із поляками, у Варшавській битві 1920 року брали участь також українці з армії УНР.
IAR/Н.Б.