Прем'єр Польщі: Тримор'я - один з регіонів, що найшвидше у світі розвивається
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
18.09.2018 12:50
Моравєцький сказав, що країни Тримор'я, а особливо Польща, підтримують зміцнення трансатлантичних відносин
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький на саміті Тримор'я в БухарестіPAP/Leszek Szymański
Енергетична незалежність регіону Центрально-Східної Європи, великі інфраструктурні проекти і співробітництво в Європейському Союзі та зі Сполученими Штатами – на ці питання звернув увагу прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час пленарної сесії саміту Тримор’я у Бухаресті.
Очільник польського уряду наголосив, що держави, які входять у цю ініціативу, складають один з регіонів, що найшвидше у світі розвивається. Він наголосив на сильному зв’язку Тримор’я зі Сполученими Штатами.
«Ініціатива Тримор’я є доказом того, що трансатлантичне співробітництво працює чудово, задля ліпшого світу. Я наголошую на цьому, оскільки в останні декілька років трансатлантичну єдність багато хто піддавав сумніву. Водночас більшість держав Тримор’я, а особливо Польща, підтримує зміцнення трансатлантичного співтовариства», - сказав польський прем’єр.
Матеуш Моравєцький багато говорив також про енергетику. За його словами, у цій сфері перед Тримор’ям стоять великі виклики. «Ми всі погоджуємося, що є потреба створення спільного, вільного газового ринку у нашому регіоні. Необхідною є також незалежна система транспортування енергоносіїв на підставі економічних критеріїв та бепеки», - сказав Моравєцький.
За словами прем’єра Польщі, у регіоні держав Тримор’я реалізується, або невдовзі будуть реалізовані, понад 150 великих інфраструктурних проектів, зокрема 67 – транспортних. «Це потенціал для себе вже відкрив ЄС. П’ять з дев’яти пріоритетних транспортних коридорів у Спільноті проходять через держави Тримор’я. Це суть європейської політики згуртованості», - ствердив Матеуш Моравєцький.
Ініціатива Тримор’я об’єднує 12 держав Євросоюзу, що розташовані у басейнах Адріатичного, Балтійського та Чорного морів: Австрію, Болгарію, Естонію, Литву, Латвію, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Хорватію та Чехію.
IAR/Т.А.