Logo Polskiego Radia
Print

Голова Сенату Польщі: Замах на незалежність України - це замах на нашу безпеку

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 13.11.2018 11:30
Станіслав Карчевський нагадав, що незалежність і територіальна цілісність України є непорушними
Спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський під час виступу у литовському парламентіСпікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський під час виступу у литовському парламентіtwitter.com/PolskiSenat

У Вільнюсі проходить другий день 9 Міжпарламентської асамблеї Польщі, Литви та України. У литовському парламенті виступив, зокрема, спікер Сенату Станіслав Карчевський та голова Верховної ради України Андрій Парубій.

Литовський Сейм ухвалив резолюцію із засудженням проведення 11 листопада псевдовиборів на території України, тимчасово окупованій Росією та проросійськими терористами. «Організовані сепаратистами „вибори” на окупованих територіях Луганська та Донецька показують свавілля Росії, яка там є окупаційною силою», - говориться у резолюції. Документ підтримали 109 литовських депутатів, ніхто не проголосував «проти».

Відразу після голосування перед депутатами виступив спікер ВРУ Андрій Парубій, який нагадав, що якщо Україна піддасться агресії, то наслідки відчують також ті, хто має спільний кордон з Російською Федерацією. «Ця агресія може мати багато форм. Це може бути гібридна, енергетична, економічна, інформаційна, а також гуманітарна агресія», - зазначив Андрій Парубій.

Спікер Сейму Польщі Станіслав Карчевський під час свого виступу нагадав, що як Польща, так і Литва першими зробили внесок у розпад СРСР. «Незалежність Польщі і Литви є спільною, адже вона спільно народжується і спільно помирає», - сказав він.

Спікер Сенату наголосив також на підтримці України. «Ми визнаємо непорушними незалежність і територіальну цілісність України, а будь-який замах на них - це замах на нашу власну безпеку», - сказав Станіслав Карчевський.

Під час Міжпарламентської асамблеї, що завершується сьогодні, парламентарії Польщі, Литви та України обговорять питання безпеки, Східного партнерства та п’ятої річниці подій на київському Майдані. Делегації порушать також питання гібридних загроз, боротьби з пропагандою та співробітництва у військовій та енергетичній сферах.

IAR/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти