Сьогодні, 9 січня, до Варшави приїде віце-прем’єр та міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні. Один з лідерів італійської правої політичної партії Ліга Півночі зустрінеться зі своїм відповідником міністром Йоахімом Брудзінським, а також головою керівної партії Право і справедливість Ярославом Качинським. Темою перемовин буде, зокрема, майбутнє Європейського Союзу та міграція.
За словами італійського видання La Repubblica, завданням Маттео Сальвіні має бути побудова союзу найбільш консервативних європейських партій, які хочуть створити велику політичну групу у Європейському парламенті після травневих виборів. ЗМІ з Апеннінського півострова пишуть про пакт так званих партій ідентичності, які є скептичними щодо нинішньої політики Брюсселя та ставлять на національне значення ЄС. У публікаціях в ЗМІ говориться навіть про заплановану на зиму спільну конвенцію партій з Італії, Швеції, Франції, Нідерландів і, можливо, теж з Польщі.
Йоахім Брудзінський підкреслив на хвилях Польського радіо, що Право і справедливість, як партія, яка підтримує членство Польщі у Спільноті, буде докладати усіх зусиль, аби у співпраці з і своїми партнерами реформувати Євросоюз так, «аби він був ближчим до ідей батьків-засновників».
«Маттео Сальвіні є віце-прем’єром великої, важливої держави в ЄС (…). Коли Дональда Туска російські ЗМІ назвали „своєю людиною у Варшаві”, то ті, хто нині атакує Ярослава Качинського, не стримували свого захоплення та аплодували», - сказав міністр Брудзінський, коментуючи звинувачення у проросійських симпатіях Маттео Сальвіні. Лідер Ліги Півночі неодноразово говорив про необхідність скасування санкцій проти Росії, він підтримував теж розуміння для дій Москви на анексованому Криму. Однак досі Італія не блокувала продовження обмежень ЄС проти Кремля на засіданнях Європейської ради.
Євроскептична партія Ліга Півночі, яка також проти незаконної міграції в ЄС, нині є найпопулярнішою в Італії. Спільно з популістичною партією Рух п’яти зірок вони входять до уряду, очільником якого є Джузеппе Конте.
Зустріч Качинський-Сальвіні критикує польська опозиція. Громадянська платформа вважає, що Право і справедливість продовжує таким чином стратегію «полекзиту», тобто виходу Польщі з Євросоюзу.
IAR/Т.А.