Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький закликав союзників збільшити витрати на кібербезпеку. У Варшаві очільник польського уряду взяв участь у польсько-американській конференції «Нова ініціатива для Польщі – майбутній світовий лідер у забезпеченні четвертої промислової революції».
Прем’єр висловив надію, що ця зустріч позитивно вплине на довгострокове польсько-американське безпекове співробітництво у веб-мережі. Він підкреслив, що така співпраця обох держав має також політичне значення.
«Ми мусимо захистити Польщу, Європу та Америку від кібератак, викрадення важливих даних та від фальшивих вістей, що отруюють життя суспільств. Цей напрямок для мене обов’язковий та очевидний», - сказав Матеуш Моравєцький.
У зв’язку з цим прем’єр нагадав про роль польських математиків, котрі у 1930 роках зламали шифр німецької Енігми. Він запевнив, що Польща не забуває про ту спадщину, діючи в інтересах спільної безпеки.
Матеуш Моравєцький звернув увагу, що коли проявляється слабкість одного з партнерських союзників, усі опиняються під загрозою.
«Відсутність нині політики кібербезпеки – це як відсутність армії. Сучасні, незалежні держави не можуть більше нехтувати цим», - переконаний він. Очільник уряду підкреслив, що жодна з держав Заходу не може управляти безпекою у мережі, ізолюючись від інших.
Прем’єр Польщі закликав також до пильних дій у сфері кібербезпеки. «Я закликаю усіх лідерів та ваші уряди витрачати більше коштів на кібернетичну війну, так як це робимо ми. Витрачати більше на кібер-солдатів, аби захищати наші інтернет-кордони», - сказав очільник польського уряду. Він додав, що вороги Заходу не будуть чекати. «Вони озброюються. Тільки спільна і рішуча відповідь буде тримати загрозу на відстані», - зазначив Матеуш Моравєцький.
Нагадаємо, наприкінці минулого року в польському уряді призначено уповноваженого з питань кібербезпеки. Він контролює роботу Національної системи з кібербезпеки. Його завдання – це координація роботи над системами, що застосовують в урядовому, військовому і комерційному секторах.
IAR/Т.А.