У Європарламенті вкотре закликали посилити боротьбу з пропагандою Росії
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
23.01.2019 11:10
Комітет в Європарламенті підтримав звіт Анни Фотиґи із закликом до боротьби із російською пропагандою в ЄС
Будівля Європейського парламентуpixabay.com/Pixabay License
Комітет із закордонних справ Європейського парламенту у вівторок, 22 січня, проголосував за звіт, у якому знову закликав євросоюзні установи до боротьби з ворожою пропагандою, зокрема з боку Росії. Загрозу перед виборами до Європарламенту бачать теж Європейська комісія та держави Євроспільноти.
За доповідь, авторкою якої є польська євродепутатка від Права і справедливості Анна Фотиґа, проголосувало 49 євродепутатів, а 7 було проти. Це другий подібний документ, що приймає Європарламент. У 2016 році був ухвалений звіт (також Анни Фотиґи), що попереджає, зокрема, про дезінформацію з боку Кремля та втручання Росії у внутрішні справи Європейського Союзу.
«Коли понад два роки тому ми представили Європейському парламенту перший звіт, він викликав багато емоцій. (…) Звіт було прийнято, але малою більшістю голосів. Нинішнє голосування показало, що ми не тільки більш досвідчені, але також розуміння загрози є значно більшим», - заявила після прийняття документа Фотиґа.
У документі звернуто увагу на роль незалежних ЗМІ та високу якість журналістики як найліпші запобіжники від дезінформаційних кампаній. Звіт рекомендує також введення правових рамок для солідної реакції ЄС на гібридні загрози.
Європейська комісар з питань юстиції Вера Юрова звернула увагу, що жодна країна сама не може впоратися із складними проблемами пропаганди та дезінформації, зокрема в Інтернеті та соціальних мережах.
«Справа Facebook та Cambridge Analityca були попереджувальним сигналом для усіх держав ЄС: вибори можуть бути підірвані цифровою зброєю і добре організованими дезінформаційними кампаніями, які використовують такі країни, як Росія», - зазначила Юрова.
У березні 2015 року у межах Європейської служби зовнішньої діяльності була створена група East StratCom Task Force, покликана боротися з пропагандою та дезінформацією Росії. Проте у ній працює тільки кільканадцять осіб. Доповідь Фотиґи вкотре закликає перетворити її у повноправний підрозділ у межах структур євросоюзної дипломатії.
PAP/Т.А.