Міністри, відповідальні за європейські питання Польщі та Франції, 28 січня провели консультації. Польський віце-міністр закордонних справ Конрад Шиманський і французька міністр Наталі Луазо також взяли участь у дискусії в Європейській колегії у районі Натолін у Варшаві.
Серед тем, які обговорено, – поточні питання, що стосуються Європейського Союзу, зокрема «брекзит», довгострокові фінансові рамки та проблеми в сфері внутрішнього ринку. Співрозмовники погодилися, що необхідно активізувати зусилля задля порозуміння про вихід Великої Британії з Європейського Союзу, позаяк відокремлення без угоди було б шкідливим для всіх сторін.
У контексті довгострокового бюджету ЄС досягнуто згоди, що з переговорами поспішати не слід. «І для Польщі, і для Франції ключовими в переговорах про довгострокові фінансові рамки після 2020 року будуть спільна сільськогосподарська політика та політика згуртування», – сказав віце-міністр закордонних справ Польщі Конрад Шиманський.
Як повідомлено, представники Польщі та Франції займають спільну позицію стосовно того, що Європейський фонд розвитку повинен бути незалежним від довгострокових фінансових рамок, подібно як окремим повинно бути фінансування політики сусідства ЄС.
При нагоді понеділкової зустрічі порушено також проблему зростання значення навмисної дезінформації, з якою обидві країни все частіше стикаються і якій необхідно протистояти.
Міністри, відповідальні за європейські питання Польщі та Франції погоджуються, що відносини обох держав, а також відносини в межах Веймарського трикутника (до цього об’єднання належать Польща, Франція та Німеччина) повинні стосуватися конкретних питань.
За словами Конрада Шиманського, в Польщі немає сумнівів, що Європейський Союз відіграє позитивну роль у забезпеченні добробуту. Проте, як він додав, Євроспільнота могла б зробити більше, щоб гарантувати безпеку.
Міністр Наталі Луазо повідомила, що в першій половині цього року планується приїзд до Польщі президента Франції Емманюеля Макрона.
IAR,PAP/Н.Б.