Logo Polskiego Radia
Print

В ООН засудили Росію за агресію проти України

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 21.02.2019 10:00
На сесії ГА ООН обговорили ситуацію на тимчасово окупованих Росією теренах України
Зал засідань Генеральної Асамблеї ООНЗал засідань Генеральної Асамблеї ООНPatrick Gruban, cropped and downsampled by Pine [CC BY-SA 2.0]

Ситуація на тимчасово окупованих територіях України була темою сесії Генеральної Асамблеї ООН, що відбулася у середу, 20 лютого, у Нью-Йорку за участі президента України Петра Порошенка та польського віце-міністра закордонних справ Бартоша Ціхоцького. Учасники зустрічі засудили російську агресію.

У п’яті роковини російського вторгнення в Україну президент Петро Порошенко на форумі Генеральної Асамблеї назвав це порушенням міжнародного права і Статуту Організації Об’єднаних Націй. Він нагадав про страждання українців, котрі живуть в умовах конфлікту, що триває найдовше в історії сучасної Європи. Аргументи Росії, що криза є внутрішньою справою України, президент назвав безсовісними, а «референдум» на Донбасі – сюрреалістичним і таким, що немає нічого спільно з демократією.

Порошенко нагадав про катування, вбивства, взяття у заручники, політично мотивовані звинувачення та інші форми переслідувань українського населення, а також етнічних меншин, зокрема кримських татар. Президент України нагадав теж про російські провокації, безпрецедентну мілітаризацію на кордоні з Росією та антиукраїнську пропаганду.

«Наші громадяни продовжують щоденно страждати унаслідок російської агресії. Убивства, тортури, залякування, сексуальне насильство, затримування, примушування, зникнення та переслідування журналістів, правозахисників, (..) блоґерів стало повсякденною дійсністю жителів окупованих територій», - зазначив він.

Український лідер із прикрістю нагадав, що його країна відмовилася, згідно з Будапештським меморандумом, від третього щодо чисельності арсеналу ядерної зброї у світі за обіцянки безпеки, але не отримала нічого натомість. Він звинуватив Росію у бажанні відновити друге видання Радянського Союзу.

Петро Порошенко закликав міжнародне співтовариство та ООН до заходів проти російської агресії. Президент визнав, що попри підривання цих зусиль Росією, він вірить в успіх миротворчої місії із конкретною метою завершення агресії, повернення українського суверенітету і територіальної цілісності.

У подібному тоні виступили також інші учасники дискусії, зокрема польський віце-міністр закордонних справ Бартош Ціхоцький, який підкреслив, що Польща ніколи не визнає анексії Автономної Республіки Крим і Севастополя.

Він нагадав, що агресивні дії Росії не припиняються, і вони призвели, за даними ООН, до понад 10 тис. смертей, змусили переселитися 1,6 млн жителів Донбасу та наразили на наслідки конфлікту 5,2 млн людей.

Ціхоцький звинуватив Кремль у нехтуванні основними принципами Статуту ООН та порушенні Мінських угод. Ситуацію на сході України політик визнав дуже нестабільною та загрозливою для міжнародного миру і безпеки. Віце-міністр назвав продовження мілітаризації регіону Азовського моря прикладом неприйнятних дій, що становлять загрозу для міжнародного порядку.

«Попри чергові заяви про припинення військових дій у переддень зимових свят, порушення режиму перемир’я повернулося на попередній рівень. Ці події свідчать про незмінні наміри Росії у використанні військової сили для досягнення своїх політичних цілей», - зауважив Ціхоцький.

Він закликав Росію вивести свої підрозділи і озброєння із суверенної території України. Бартош Ціхоцький також наголосив, що Польща, як непостійний член Ради Безпеки ООН, готова сприяти ініціативі відправлення в Україну миротворчої місії.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти