На саміті ЄС у Брюсселі обговорять відкладення «брекзиту»
PR dla Zagranicy
Anton Marchynskyi
21.03.2019 14:53
Лідери 27 країн мають прийняти рішення щодо того, що вчинити із проханням прем’єрки Великої Британії про відкладення виходу її країни зі складу Євроспільноти
EPA/STEPHANIE LECOCQ
«Брекзит» - це перша і найважливіша тема першого дня саміту ЄС, який, власне, розпочинається в Брюсселі. Лідери 27 країн мають прийняти рішення щодо того, що вчинити із проханням прем’єрки Великої Британії про відкладення виходу її країни зі складу Євроспільноти. До запланованого виходу залишилося 8 днів, а договір про це досі не ратифіковано британським парламентом. Саме тому Тереза Мей попросила ЄС пересунути цей термін з 29 березня на 30 червня. Очільники 27 країн Євросоюзу мають вислухати її аргументи, аби згодом обговорити свої подальші дії. Їхнє рішення вимагає одностайності. Про це з Брюсселя повідомляє кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька.
Прем’єрка Великої Британії Тереза Мей обґрунтувала своє прохання наступним чином:
«Коротке відтермінування дало би парламентові час прийняти остаточне рішення, виконуючи постанову референдуму. Я справді сподіваюся, що ми можемо цього досягти завдяки угоді, над якою я все ще працюю, аби парламент міг її ухвалити, завдяки чому ми би могли вийти (з Європейського Союзу – ред.) належним чином».
27 країн-членів ЄС готові погодитися на це за умови, якщо британський парламент ратифікує договір наступного тижня. Якщо ж ідеться про термін, то більшість країн вважає, що «брекзит» можна відкласти лише до 22 травня, аби уникнути колізії з виборами до Європейського парламенту (Велика Британія не планує брати в них участі). Президент Литви Даля Ґрибаускайте підтримала саме таке рішення.
Але що робити, якщо договір в британському парламенті знову відхилять? Тоді, як заявив один з дипломатів, пріоритетом буде уникнення «брекзиту» без договору. В такому разі, додав він, треба готуватися до ще пізнішого терміну виходу Великої Британії з ЄС – тобто за рік або півтора.
IAR/А.М.