Logo Polskiego Radia
Print

Польща спостерігає за розвитком ситуації з російським вітрильником

PR dla Zagranicy
Daria K 12.04.2019 16:34
Ще не відомо, чи впускати корабель до Польщі. Раніше його не впустила Естонія
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com/Creative Commons Public Domain CC0

Ще немає рішення про те, чи потрібно впускати до Польщі вітрильний корабель «Сєдов», на якому повинні знаходитися курсанти з Криму. Речниця МЗС Польщі Ева Сувара заявила, що триває процедура перевірки у зв'язку з інформаціями про судно, що прямує до Ґдині. Раніше вітрильний корабель не допускався до територіальних вод Естонії.

Ева Сувара сказала, що польська сторона контактує з естонською владою. За її словами, ми аналізуємо причину і мету рейсу, а також хто знаходиться на борту. Речниця додала, що інформація, яку ми хочемо отримати, вимагає співпраці багатьох інституцій. «Ми збираємо всю інформацію, необхідну для того, щоб прийняти конкретне рішення про те, впустити корабель чи ні. Рішення буде прийняте, коли закінчиться вся процедура», - сказала вона. Вона запевнила, що МЗС докладає всіх зусиль, щоб прийняти рішення на основі достовірної інформації.
Причиною неприйняття корабля на територіальні води Естонії є присутність понад 70 студентів Керченського державного морського технологічного університету, штаб-квартира якого знаходиться на анексованому Криму. Одною з запланованих зупинок під час рейсу – за повідомленнями естонських та російських ЗМІ – також має бути Труймясто.

Ева Сувара сказала, що польська сторона контактує з естонською владою. За її словами, Варшава аналізує причину і мету рейсу, а також те, хто знаходиться на борту. Речниця додала, що інформація, яку Польща хоче отримати, вимагає співпраці багатьох інституцій. «Ми збираємо всю інформацію, необхідну для того, щоб прийняти конкретне рішення про те, впустити корабель чи ні. Рішення буде прийняте, коли закінчиться вся процедура», - сказала вона. Представниця МЗС запевнила, що міністерство докладає всіх зусиль, щоб прийняти рішення на основі достовірної інформації.

Причиною неприйняття корабля на територіальні води Естонії є присутність понад 70-ти студентів Керченського державного морського технологічного університету, штаб-квартира якого знаходиться в окупованому Росією Криму. Одною з запланованих зупинок під час рейсу – за повідомленнями естонських та російських ЗМІ – також має бути Тримісто.

IAR/Д.К.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти