Logo Polskiego Radia
Print

У порт Ґдині прибуде елітна військова корабельна група НАТО

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 17.04.2019 09:40
У п'ятницю у ґдинський порт зайдуть шість корааблів 1-ї постійної військово-морської групи НАТО
1-а постійна військово-морська група НАТО1-а постійна військово-морська група НАТОMass Communication Specialist 3rd Class Vincent J. Street [Public domain]

Шість військових кораблів 1-ї постійної військово-морської групи НАТО (SNMG1) зайдуть у п’ятницю у порт в Ґдині. Крім польського ракетного фрегата ORP Gen. K. Pułaski, це будуть кораблі з Іспанії, Німеччини, Туреччини, Сполучених Штатів та з Великої Британії. Візит буде робочим.

Речник 3-ї флотилії військово-морських сил Радослав Піох поінформував у вівторок, що моряки залишатимуться у Ґдині протягом всього періоду великодніх свят.

В 1-у постійну військово-морську групу НАТО (Standing NATO Maritime Group 1; SNMG1) – одну із морських груп швидкого реагування Північноатлантичного альянсу – входять: американський есмінець USS Gravely, який є водночас флагманським кораблем групи, чотири фрегата – польський ORP Gen. K. Pułaski, іспанський ESPS Almirante Juan De Borbon, турецький TCG Gokova і британський HMS Westminster, а також німецьке допоміжне військове судно FGS Rhon.

SNMG1 – це одна з двох постійних морських груп Північноатлантичного альянсу, у склад яких входять вибрані есмінці та фрегати держав НАТО. Їхню основу складають судна зі США, Канади, Великої Британії, Німеччини і Нідерландів, до яких періодично приєднуються кораблі з Бельгії, Данії, Португалії, Іспанії та Польщі.

«Багатонаціональна елітна група тримається на найвищому рівні бойової готовності і вона призначена для негайного реагування у кризових ситуаціях, миротворчих місіях і у випадку війни. Кораблі патрулюють в Атлантичному океані та у всіх європейських водах і є найліпше підготовленою подібною міжнародною ударною групою у світі», - сказав речник 3-ї Флотилії військово-морських сил Польщі. Він додав, що кораблі у складі SNMG1 можуть «здійснювати моніторинг судноплавства, контроль за підозрілими кораблями, проводити операції з блокування та евакуації населення, що перебуває під загрозою», а також «можуть становити базу для морської піхоти та спецпідрозділів, котрі виконують завдання на суші».

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти