Logo Polskiego Radia
Print

Обвинувачений у шпигунстві на Росію Піскорський вийшов на волю

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 23.05.2019 11:30
За лідера проросійської партії «Зміна» внесли 200 тис. злотих застави; перше інтерв'ю на волі він дав російському порталу
Лідер проросійської партії Zmiana Матеуш ПіскорськийЛідер проросійської партії Zmiana Матеуш ПіскорськийNastaran Dadjou [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

Обвинувачений у шпигунстві в інтересах Росії та Китаю Матеуш Піскорський вийшов на волю після внесення за нього застави у розмірі 200 тис. злотих (46,5 тис. євро). В інтерв’ю російському порталу він назвав осіб, котрі його підтримують. Як передає «Gazeta Polska Codziennie», це – Януш Корвін-Мікке, Ґжеґож Браун та Пйотр Іконович.

«Піскорський вийшов на волю після внесення застави його прибічниками. Збір коштів на запобіжний захід для Матеуша Піскорського тривав від грудня минулого року. Тоді суд вперше погодився звільнити з-під варти польського політика, обвинувачено у шпигунстві», - пише видання. Суд суму запобіжного заходу змінював тричі. Заставу до 200 тис. злотих зменшили на початку травня.

За повідомлення «GPC», Піскорський дав інтерв’ю російському порталу Eadaily.com, у якому його запитали зокрема про те, чи зверталися вже до нього польські політики із пропозиціями стати їхнім союзником.

«Контакти є. Назву тих, хто підтримував і підтримує мене: євроскептик Януш Корвін-Мікке, відомий польський режисер Ґжеґож Браун, лідер Руху соціальної справедливості Пйотр Іконович», - відповів Піскорський.

За словами «GPC», російський портал «хизується», що лідер проросійської партії «Зміна» (Zmiana) дав йому перше інтерв’ю після виходу з-під варти.

Нагадаємо, лідер проросійської партії «Зміна» Матеуш Піскорський підозрюється у двох злочинах. Перший стосується участі в діяльності російської цивільної розвідки ФСБ і служби зовнішньої розвідки Росії проти Польщі у роки 2009-2016. Другий стосується його участі у діяльності розвідки Китайської народної республіки проти Польщі.

Прокуратура в ході розслідування встановила, що Піскорський «здійснює масштабну діяльність і використовує своє соціальне, професійне і політичне становище, а також контакти між вітчизняними та закордонними політиками та журналістами, впливаючи на соціальні групи в Польщі та за кордоном (…) сприяв політичним цілям Російської Федерації, намагався формувати громадську думку, провокуючи антиукраїнське ставлення поляків і антипольські настрої українців. Він прагнув, серед іншого, поглибити розбіжності між поляками та українцями», - повідомила в квітні Національна прокуратура.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти