Logo Polskiego Radia
Print

У Києві відбулася конференція, присвячена 450-річчю Люблінської унії

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 27.05.2019 11:00
За словами учасників конференції, Люблінська унія була попередницею нинішнього Європейського Союзу
Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький під час виступу на конференціїПосол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький під час виступу на конференціїfacebook.com/InstytutPolskiKyiv/Польський інститут у Києві

Минулої п’ятниці у зв’язку із 450 річницею підписання Люблінської унії у Дипломатичній академії України в Києві відбулася наукова конференція під гаслом «Рівні до рівних, вільні до вільних», зорганізована, зокрема, польськими дипломатами.

Люблінська унія була попередницею нинішнього Європейського Союзу, - ствердили учасники зустрічі. За словами українських істориків, котрі взяли у ній участь, це була перша конференція, присвячена цій події за періоду незалежної України.

«Люблінська унія є „бабусею” Європейського Союзу. Коли ми сьогодні говоримо про прагнення та важливість процесу європейської інтеграції, також для України, то дискусія про досвід, джерела виникнення та занепад Люблінської унії є дуже актуальною», - сказав посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, котрий відкрив конференцію спільно з послом Литви Маріусом Януконісом та українським віце-міністром закордонних справ Василем Боднарем.

За словами Ціхоцького, Люблінська унія, яка була спільним та цивілізаційним і реформаторським зусиллям народів, що входили до неї, нині відіграє основну роль у дискусіях про повернення України до об’єднаної Європи.

«Така конференція є також дуже актуальною у певних незрозумілих для нас з українського боку адміністративних рішень щодо минулого. Ми хочемо показати, що історичний діалог не є тільки простором суперечок та розбіжностей; ми можемо співпрацювати у польсько-литовсько-українській групі та показати конструктивний підхід і роботу у цій сфері», - сказав посол Польщі.

Посол Литви Маріус Януконіс зазначив, що затвердження Люблінської унії визначило розвиток нашого регіону. «Це був прогрес; Велике князівство Литовське і Королівство Польське об’єднали свої політичні системи, оскільки потрібно було захищатися від зовнішніх загроз. Деякі люди порівнюють Люблінську унію з прототипом Євросоюзу, і я гадаю, що це має сенс», - сказав він.

У київській конференції участь взяли історики з Польщі, України, Білорусі, Литви, Великої Британії та Німеччини. Її організаторами були: Польський інститут в Києві, Посольство Литви в Україні, Інститут історії України Національної академії наук України, Дипломатична академія МЗС України ім. Генадія Удовенка, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, а також представництво Польської академії наук у Києві.

Згідно із рішенням Сейму Польщі 2019 рік є роком Люблінської унії.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти