У Варшаві представники понад двадцяти держав взяли участь у 4-му Саміті голів парламентів держав Центральної та Східної Європи.
Підбиваючи у середу підсумки цього заходу, спікер Сейму Марек Кухцінський наголосив, що країни нашого регіону хочуть все ліпше співпрацювати і ставлять перед собою два ключових завдання – це свобода та безпека. «Потреба почуття свободи, боротьби за свободу громадянську та свободу народів, потрібна теж безпека (…) у всіх сферах нашої громадської і приватної активності на усьому терені Центральної та Східної Європи», - зазначив він.
Спікер Сенату Станіслав Карчевський нагадав, що у зустрічі взяло участь кількадесят дисидентів та опозиціонерів з різних країн нашої частини Європи, заслужені борці за незалежність. «Ключовими словами, що повторювали дисиденти та представники парламентів, є солідарність та свобода», - зазначив він. Спікер Карчевський також запевнив, що Польща «була, є і буде послом тих країн, котрі перебувають на шляху до Європейського Союзу і НАТО».
Раніше у середу під час засідання 4-го саміту голів парламентів держав Центральної і Східної Європи спікер Сенату на одній із дискусійних панелей підкреслив, що загроза з боку Росії робить підтримку трансатлантичної єдності життєвим інтересом країн східного флангу НАТО.
«Список викликів, перед якими стоять наші народи, народи Центральної і Східної Європи за останні роки, став тривожно довгим. Відкриває його відновлений імперіалізм Москви», - підкреслив Карчевський.
За словами спікера, «дедалі більші поділи між ядром Європейського Союзу та Сполученими Штатами, стан відносин між Вашингтоном і Анкарою та „брекзит”, безсумнівно, є викликами, з якими ми повинні боротися». «У нашому інтересі - послаблення усіх напруженостей на цих напрямках. Російсько-німецьке енергетичне співробітництво, що символізує проект Nord Stream 2, суперечить цьому», - зауважив Карчевський.
Саміт EUROWAW2019 почався у вівторок урочистим концертом, організованим офісом «Незалежна» у Великому національному театрі-опері. Його організували до 30-річчя демократичних перетворень 1989 року.
IAR, PAP/Т.А.