Logo Polskiego Radia
Print

У Києві проходить 10 сесія Міжпарламентської асамблеї Польщі, Литви та України

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 08.06.2019 10:45
Польські, литовські та українські парламентарії обговорюють безпеку в регіоні, а також найновіші політичні зміни в Україні
Литовські, українські та польські парламентарії під час 10 сесії Міжпарламентської асамблеї Польщі, України та ЛитвиЛитовські, українські та польські парламентарії під час 10 сесії Міжпарламентської асамблеї Польщі, України та Литвиtwitter.com/polskisenat

У п’ятницю ввечері у Києві почалася 10 сесія Міжпарламентської асамблеї Польщі, Литви та України. Темою засідання є, зокрема, безпека у нашому регіоні. Про це повідомив спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський.

Гасло дводенної зустрічі – це «Безпека. Розвиток. Демократія. Сильні разом».

«Ми будемо розмовляти про наше майбутнє, про безпеку нашого регіону, про розв’язання проблем в Україні. Ми подивимося, якими будуть думки українських політиків», - сказав Карчевський польським журналістам у столиці України.

«Як завжди ми будемо запевняти представників української влади, що Польща підтримувала, підтримує і буде підтримувати Україну у її прагненні до повного членства і в НАТО, і в Європейському Союзі», - заявив спікер Сенату.

Він підкреслив, що 10 сесія Міжпарламентської асамблеї трьох країн відбувається у період політичних змін в Україні після проведених у квітні виборів президента.

«Політична ситуація після президентських виборів значно змінилася, а тому ми будемо, передусім, слухати і ставити запитання у справі нинішньої ситуації та можливості розв’язання проблем, а передусім, у якому напрямку піде Україна», - зазначив Карчевський.

З Польщі на засідання до Києва прибули, зокрема, віце-спікер Сенату Боґдан Борусевич, сенатор Малґожата Копічко, а також депутати Радослав Любчик і Марек Матушевський, а також міністр рільництва і розвитку села Ян Кшиштоф Ардановський. Зустріч парламентаріїв з Польщі, Литви та України завершиться сьогодні.

У п’ятницю, перед засіданням представників трьох парламентів, спікер Карчевський відвідав костел святого Миколая, повернення якого хоче римо-католицька і польська громада української столиці.

Храм від 1970 року використовують як органний зал. Костел, що 110 років тому збудував архітектор Владислав Городецький, вимагає термінового ремонту.

«Костел дуже гарний, але і дуже знищений, і вимагає ремонту. 27 років залишаються неврегульованими проблеми з власністю. Я обговорю це з головою (Верховної Ради) Андрієм Парубієм. Я буду також закликати президента (Анджея Дуду) обговорити це з новим президентом України», - підкреслив спікер.

«Будемо намагатися повернути цей костел його власникам, тобто полякам», - заявив Карчевський.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти