«Від імені російського громадянського суспільства, вимушеного жити за кордоном, пішов на …», - написав на своїй сторінці у Twitter російський опозиціонер та гросмейстер Гаррі Каспаров. «Заспокоєння диктатора та винагорода агресії тільки погіршить ситуацію, так завжди є», - наголосив екс-чемпіон світу з шахів, коментуючи повернення Росії повного права голосу у Парламентській асамблеї Ради Європи.
Так Гаррі Каспаров відповів на допис німецького Міністерства закордонних справ, у якому очільник німецької дипломатії Гайко Маас «висловив задоволення компромісом, досягнутим для того, аби Росія залишилася у Раді Європи». «Росія належить до Ради Європи з усіма правами та обов’язками, що випливають з цього. Це добра звістка для російського громадянського суспільства», - зазначив Маас.
У відповідь Каспаров написав: «Франція, Німеччина, стара мрія про Європу, у якій панує верховенство права, а не збройна сила, щойно закінчилися. 198 нідерландців, убитих Росією у MH17, а 8/10 нідерландських делегатів виступили на боці Путіна. Ганьба», - прокоментував він.
За словами російського опозиціонера, якого у Росії, у зв’язку з його діяльністю арештовували та били, рішення Ради Європи – це «капітуляція гірша, ніж у Мюнхені 1938 року». «Вони схиляються перед Ґазпромом і приховують свої прізвища та обличчя», - написав Каспаров.
У ряді сумних дописів Каспаров теж ствердив, що ця ситуація змушує його «переосмислити своє ставлення до „брекзиту”». «Без цінностей інститути стають інструментом корупції та утиску», - наголосив він.
Нагадаємо, ПАРЄ без жодних санкцій та безумовно повернула Росії повне право голосу, якого її позбавили після окупації Криму. Попри те, що Росія не повернула український півострів і продовжує агресію на сході України, більшість парламентаріїв в цій організації підтримала скасування санкцій проти Москви. Вчора, у зв’язку із підтвердженням цього рішення ПАРЄ, делегації 7 країн, зокрема України та Польщі, оголосили демарш у сесійній залі.
Серед країн, делегації яких повністю підтримали повернення права голосу країні-агресору в ПАРЄ, були: Іспанія, Франція, Ірландія, Туреччина, Норвегія, Австрія та Сербія. Це рішення підтримала теж більшість депутатів з Німеччини, Бельгії, Нідерландів (8 з 10), Словенії, Фінляндії, Хорватії, Румунії та Молдови. Проти були усі парламентарії з Литви, Латвії, Естонії, України, Грузії. До цієї групи увійшла би також Польща, якби не голос депутата партії Сучасна Кшиштофа Мєшковського, який, як сам потім поянсив, помилився під час голосування. Більшість шведів, британців і депутатів Північної Ірландії теж була проти.
onet.pl/Т.А.