Міністерство закордонних справ Польщі прокоментувало найновішу інформацію у деяких ЗМІ про позицію Польщі у справі членства Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи. У польському зовнішньополітичному відомстві назвали повідомлення про те, що польський уряд нібито підтримав повернення Росії права голосу в Раді Європи під час червневого голосування Комітету міністрів РЄ у Гельсінкі, неправдивим.
У МЗС Польщі додали, що такого голосування взагалі не могло бути, бо рішення про виключення або прийняття будь-якої держави приймає Парламентська асамблея Ради Європи, а не Комітет міністрів.
Портал Onet, що належить німецько-швейцарському консорціуму Ringier-Axel Springer, написав, що: «17 травня 2019 року у Гельсінкі, під час засідання Комітету міністрів Ради Європи, польський уряд підтримав декларацію, що дозволяє повернути Росії право голосу у Раді Європи».
Після публікації порталом Onet цієї інформації МЗС Польщі опублікувало заяву, у якій говориться, що «рішення Комітету міністрів не стосувалося характеру членства будь-якої держави у Раді Європи». Також у зовнішньополітичному відомстві Польщі пояснили, що повернення права голосу у ПАРЄ здійснюється на розсуд тільки Парламентської асамблеї, а не Комітету міністрів.
Професор Пйотр Вавжик, заступник міністра закордонних справ Польщі, у програмі TVP Info зазначив, що Парламентська асамблея голосувала тільки за програму реформ Ради Європи та впорядкування процедури призупинення і відновлення усіх членів Ради.
«Якби право Польщі на членство призупиняли, або відновлювали, то ці процедури стосувалися би також Польщі, як і кожної іншої країни», - сказав Вавжик.
«Польща незмінно підкреслює, що незаконні дії Російської Федерації, зокрема окупація та анексія Криму, роблять Росію державою, відповідальною за нинішню кризу у Раді Європи», - наголошено, серед іншого, у спеціальній заяві МЗС Польщі.
Нагадаємо, делегація польського парламенту минулого тижня спільно з Україною, країнами Балтії і Грузією голосувала проти повернення Росії права голосу у Раді Європи. «За» були, зокрема, Німеччина та Франція.
Slaw/ tvp.info/ msz.gov.pl/Т.А.