Почуття безпеки може приспати нашу пильність, проте кожен із нас повинен знати, як треба поводитися у випадку загрози. «Втікай - Ховайся - Бийся» - під такою назвою столичне місто Варшава опублікувало в мережі навчальне відео, і це вже черговий елемент освітньої акції, що стосується загроз під час теракту.
Тим часом, як показують результати вуличного опитування, поляки, зокрема варшав’яни, у місці свого проживання, в основному, почуваються безпечно і можливо, саме тому, більшість із них не дуже-то знає, що їм треба робити, і як поводитися в момент загрози.
У Польщі ми не мали справи з терактом, проте, враховуючи останні події в Західній Європі, безумовно, варто знати заздалегідь, як треба поводитися в небезпечних ситуаціях. А що треба робити – говорить директор Міського бюро безпеки і кризового управління Ева Ґавор:
«Ми повинні вчитися правил поведінки. Дійсно, Польща, Варшава – це дуже безпечні місця, проте ніколи не відомо, куди ми потрапимо, бо ж пересуваємося скрізь, по всьому світу, а кордони ж відкриті. Отже, чим більше ми знатимемо, тим краще зуміємо бути спокійними в небезпечній ситуації, коли треба буде приймати якісь рішення» - наголошує.
Навчальне відео, яке опублікувала столична влада показує, як нам треба поводитися в ситуації, коли терорист стріляє наосліп, але теж треба пам’ятати, що три команди: «Втікай - Ховайся - Бийся», які вказані в цьому відео, не завжди треба виконувати відповідно. У Польщі найбільші дискусії викликає саме той третій елемент – бийся – каже експерт з питань профілактики тероризму Ґжеґож Цєсьляк:
«Команда «бийся» – виглядає так, неначе хтось намовляв би вступати в бійку. Але, це не так, таке повідомлення, – це результат багатолітнього досвіду, як американців, так й інших країн, які постраждали внаслідок терактів. Право на самооборону - це і право і привілей. Отже, втікай, ховайся, а якщо ти добре сховався, і знову можеш продовжувати втікати, – значить – втікай. Боротьба – це остаточний засіб. Служби в усьому світі підказують, що це треба робити так, аби використати кількісну перевагу над противником, і використати предмети, якими ми можемо захищатися. Ми мусимо навчитися, що нині явище тероризму поширюється, від нього страждає дедалі більше громадян. Отже, чим більше вчитимемося, тим більше знатимемо, ще до того, як теракт трапиться в такому місті, як Варшава» - підкреслює експерт.
Раніше вказівки були такими, щоб в ситуації загрози не ставити опору, але чергові трагічні за своїми наслідками теракти, підтвердили, що така поведінка не зменшує кількості жертв.
Більше в звуковому файлі.
Л.І.