Угоду про асоціацію ЄС – Україна парафовано
PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko
30.03.2012 18:37
Поки що не визначено дати підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, не відомо також коли її буде ратифіковано
wiki-Danutz
У п’ятницю було парафовано угоду про асоціацію між ЄС та Україною, яка – на думку Києва – змінить відносини сторін у напрямку політичної та економічної інтеграції.
ЄС поки що не хоче підписувати цей документ, вимагаючи від України, наприклад, дотримання принципів держави права.
– Європейський Союз та більшість українського суспільства бачать розвиток України у співпaраці та подальшій інтеграції з ЄС. Зараз, замість того, щоб зосереджуватися на пошуку альтернативних рішень, слід зробити все для досягнення цієї мети, – сказав Євродепутат Павел Залевський після парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
– Роздуми про створення альтернативи з Китаєм, або арабськими країнами це тільки міраж третього шляху. На мій погляд, таке мислення є ілюзорним, оскільки політичні та економічні кошти були б дуже високими, – додав євродепутат.
Заява депутата Європарламенту Павла Залевського опубліковано на його сайті
У ній, зокрема наголошується:
– Найважливішим у сьогоднішньому заході є те, що Україна підтвердила свої прагнення, а Європейський Союз, що хоче її подальшої євроінтеграції, що неодноразово ставили під сумнів політичні еліти над Дніпром. Політичний контекст угоди було визначено Європейським Парламентом у той спосіб, що влада України повинна підтвердити готовність створити умови для змін. Не може бути сумнівів щодо реалізації демократичних цінностей. Ці очікування було конкретизовано в листі міністрів закордонних справ Польщі, Німеччини, Швеції, Чехії та Великобританії, опублікованому в березні в The New York Times. Вони ствердили, що визначником майбутнього України в Європі є проведення парламентських виборів відповідно до демократичних стандартів. Це є виразом переконання, що найвищим актом демократії є можливість вираження вільного та нефальсифікованого вибору парламенту та уряду. Тому настільки важливим є збереження найвищих стандартів у підготовці закону про вибори, визначенні кордонів виборчих округів та самому проведенні виборів, - вважає Павел Залевський.
Європейська Комісія не передбачила медійного обслуговування цієї події.
«Це чисто технічна процедура», – коротко сказав речник Комісії Петер Стано.
Комісія не надає цій події спеціального значення, бо стосунки на лінії Брюссель – Київ все ще напружні у зв’язку з ув’язненням колишнього прем’єр-міністра, а нині лідера опозиції Юлії Тимошенко. У Євросоюзі переконані, що процес над Тимошенко має політичний характер і проходив не демократично. Тому, поки що не визначено дати підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, не відомо також коли її буде ратифіковано. Зближення України з Європейським Союзом залежить від влади у Києві. На думку Брюсселя Україна повинна виконати кілька умов, зокрема запевнити незалежність діяльності органів справедливості, дотримання прав людини і гарантування вільних та демократичних парламентських виборів.
В.П./IAR/ PAP