PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 11.08.2012 11:29
Polska kajakarka zajęła 5. miejsce w rywalizacji jedynek na dystansie 200 m.
Marta WalczykiewiczMarta Walczykiewiczfot. PAP/Adam Ciereszko

Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła 5. miejsce w rywalizacji jedynek na dystansie 200 m podczas igrzysk Olimpijskich w Londynie. Złotą medalistką została reprezentantka Nowej Zelandii, Lisa Carrington z czasem 44,638 sek.
Reprezentantka Polski straciła do zwyciężczyni 0,862 sek. Srebrny medal zdobyła Ukrainka Inna Osypienko-Radomska, brązowy - Węgierka Natasa Janics-Douchev.

Natomiast Piotr Siemionowski zajął szóstą pozycję w finale B rywalizacji jedynek na sprinterskim dystansie 200 metrów.
Polski kajakarz miał czas 38,585 sek. na metę dotarł ze stratą 0,783 sek. do zwycięzcy, Duńczyka Kaspera Beibacha, i został ostatecznie sklasyfikowany na 14. miejscu.
Złotym medalistą w konkurencji jedynek został Brytyjczyk Edward McKeever, srebrnym - reprezentant Hiszpanii, Saul Craviotto, na najniższym stopniu podium stanie Kanadyjczyk, Mark de Jonge.