PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 02.12.2012 12:37
Polkę wyprzedziła w fińskim Kuusamo tylko Norweżka Marit Bjoergen.
Justyna KowalczykJustyna Kowalczykfot. PAP/Grzegorz Momot

Marit Bjoergen wygrała bieg pościgowy na 10 kilometrów techniką klasyczną w fińskiej miejscowości Kuusamo, zaliczany do klasyfikacji Pucharu świata, wchodzący również w cykl zawodów Ruka Triple.
Norweżka, która rozpoczynała bieg z przewagą 57 sekund, uzyskała czas 31 minut i 19 sekund.
Drugie miejsce zajęła w biegu Justyna Kowalczyk, straciła do Marit Bjoergen minutę i 21 sekund. Polka wyprzedziła dwie kolejne Norweżki - na trzeciej pozycji zawody ukończyła Heidi Weng, o minutę i 23 sekundy za Bjoergen - na czwartej sklasyfikowano Therese Johaug, z minutą i 34 sekundami straty do zwyciężczyni.
W biegu na 10 kilometrów w Kuusamo wystartowały jeszcze dwie polskie narciarki - Kornelia Kubińska była 52., Paulina Maciuszek - dwie pozycje dalej.