Ukraina: wyjątkowa, trójjęzyczna trasa turystyczna
PR dla Zagranicy
Dariusz Adamski
14.08.2018 12:03
-
Trójjęzyczna, interaktywna gra w Iwano-Frakiwsku. O szczegółach - Eugeniusz Sało
W Iwano-Frakiwsku (dawnym Stanisławowie) powstała trójjęzyczna interaktywna trasa turystyczna
Jeden z uczestników podczas gryEugeniusz Sało
Podczas gry terenowej "Miasto Gwiazda" ulicami Iwano-Frankiwska, w podwórku Pałacu Potockich została otwarta ineraktywna trasa turystyczna w trzech językach: ukraińskim, polskim i angielskim. Twórcą trasy jest Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku w ramach projektu "The voice of history", realizowanego z programu Erasmus+.
Maria Osidacz, dyrektor Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku jest dumna z realizacji tak dużego projektu. - Cieszymy się, że możemy po raz pierwszy jako miejscowa organizacja pozarządowa realizować projekt w ramach grantu europejskiego. Jest to dla nas nie tylko duże wyróżnienie, ale to też świadczy o tym, że zaufano nam i powierzono zorganizować projekt poziomem składności wyżej, niż projekty, które typowo realizujemy - zaznaczyła dyrektor Centrum.
Z kolei mer miasta Rusłan Marcinkiw podziękował polskiej organizacji za stworzenie trójjęzycznej trasy. - Chcę podziękować organizatorom - Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego - za taką inicjatywę, za instalację tablic z QR kodami. Mamy okazję dowiedzieć się więcej o historii miasta, nie tylko uczestnicy gry terenowej, ale także mieszkańcy Iwano-Frankiwska oraz goście naszego miasta - podkreślił Marcinkiw.
W grze terenowej wzięło udział 11 drużyn (66 uczestników) i 29 wolontariuszy. Uczestnicy przy pomocy QR kodów, zlokalizowanych na budynkach lub pomnikach poznawali historię obiektu, rozwiązywali ciekawe zadania i według wskazówek biegli do następnej lokalizacji.
Na zakończenie odbył się wspólny rodzinny piknik, a zwycięzcy gry terenowej otrzymali cenne nagrody.
Relację z Iwano-Frankiwska przygotował Eugeniusz Sało z "Kuriera Galicyjskiego"