Logo Polskiego Radia
Print

9 września startują Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 04.09.2017 15:16
  • 04.09 Europejskie Dni Dziedzictwa OK.mp3
1200 wydarzeń odwiedzi w 16 województwach ćwierć miliona zwiedzających.
Europejskie Dni DziedzictwaEuropejskie Dni Dziedzictwa

Już 9 września startują Europejskie Dni Dziedzictwa 2017. W tym roku tematem szczególnej, bo jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa jest „krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Ta myśl przewodnia koresponduje z kampanią społeczną „Krajobraz mojego miasta” Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tegorocznej edycji w całej Polsce odbędzie się 1200 wydarzeń edukacyjnych zachęcających do poznawania dziedzictwa.

Co roku Europejskie Dni Dziedzictwa to wspaniała okazja do bliższego poznawania lokalnego dziedzictwa. W tej edycji kładziemy szczególny nacisk na związki krajobrazu i dziedzictwa, tym samym przybliżając ideę kampanii społecznej Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Krajobraz mojego miasta”. Poprzez imprezy edukacyjne pod szyldem Europejskich Dni Dziedzictwa chcemy uświadamiać, jak ważne jest dziedzictwo dla naszej tożsamości oraz jak wpływa ono na otaczający nas krajobraz kulturowy – mówi prof. Małgorzata Rozbicka, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Kampania społeczna „Krajobraz mojego miasta” prowadzona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i MKiDN, to projekt zachęcający do wprowadzania zmian w przestrzeni polskich miast. Jego celem jest kształtowanie odpowiedzialnej i aktywnej postawy w dbałości o wspólną przestrzeń miejską. Centralnym punktem kampanii jest film, który diagnozuje najpowszechniejsze problemy polskich miast i pokazuje, jak sobie z nimi radzić, a więc jak efektywnie ograniczać reklamowy chaos, dbać o miejską zieleń, w tym zabytkową, czy jak chronić dziedzictwo oraz miejsca pamięci. Tegoroczna edycja EDD realizuje idee kampanii dzięki przybliżaniu mieszkańcom polskich miast i miejscowości wartości lokalnego dziedzictwa i jego związków z krajobrazem.

Rozmówczynią Przemysława Pawełka była Wiolett Łabuda-Iwaniak, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz pełne kalendarium wydarzeń można znaleźć na stronie: www.edd.nid.pl.

Rozmówczynią Przemysława Pawełka była Wioletta Łabuda-Iwaniak, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz pełne kalendarium wydarzeń można znaleźć na stronie: www.edd.nid.pl.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt