Logo Polskiego Radia
Print

Publikacja "Katyń. Przewodnik szlakiem Zbrodni"

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 13.04.2019 16:14
  • Projekt "Katyń pro memoria" [posłuchaj]
  • Publikacja "Katyń. Przewodnik szlakiem zbrodni" [posłuchaj]
Przewodnik opisuje nie tylko Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu, ale także historię i geografię Zbrodni Katyńskiej
Materiały promocyjne Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
Publikacja "Katyń. Przewodnik szlakiem Zbrodni", portal internetowy "Katyń Pro Memoria" i akcja społeczna "Niech rozbłyśnie las pamięci" to elementy projektu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia upamiętniającego zbrodnię katyńską.
"Zorganizowaliśmy tę konferencję w związku z ważnym wydarzeniem, stanowiącym kolejne ogniwo w działalności, którą prowadzimy od początku istnienia. Czyli upamiętnienia i rozmowy o zbrodni katyńskiej, o kłamstwie katyńskim i o wszystkich problemach, które z tą zbrodnią są związane i dotykają wciąż mocno relacji polsko-rosyjskich. Uważamy, że jest wciąż o czym rozmawiać i ta rozmowa jest potrzebna nie tylko tu w Polsce, bo my wiemy co się wydarzyło. Ale jest ważna dla relacji dwustronnych z uwagi na wrażliwość tej kwestii dla nas i dlatego, że oficjalne rosyjskie czynniki wciąż próbują często instrumentalizować kartę katyńską w dwustronnych relacjach" - mówił w piątek dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia Ernest Wyciszkiewicz.

W związku z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i 79. rocznicą Zbrodni Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia opublikowało przewodnik inny niż wszystkie. Opisuje on nie tylko Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu, ale także historię i geografię Zbrodni Katyńskiej. Jest to publikacja zarówno dla tych, którzy planują wyjazd do Katynia, jak i dla tych, którzy nigdy tam nie pojadą.

Publikacja "Katyń. Przewodnik szlakiem Zbrodni", portal internetowy "Katyń Pro Memoria" i akcja społeczna "Niech rozbłyśnie las pamięci" to elementy projektu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia upamiętniającego zbrodnię katyńską.

"Zorganizowaliśmy tę konferencję w związku z ważnym wydarzeniem, stanowiącym kolejne ogniwo w działalności, którą prowadzimy od początku istnienia. Czyli upamiętnienia i rozmowy o zbrodni katyńskiej, o kłamstwie katyńskim i o wszystkich problemach, które z tą zbrodnią są związane i dotykają wciąż mocno relacji polsko-rosyjskich. Uważamy, że jest wciąż o czym rozmawiać i ta rozmowa jest potrzebna nie tylko tu w Polsce, bo my wiemy co się wydarzyło. Ale jest ważna dla relacji dwustronnych z uwagi na wrażliwość tej kwestii dla nas i dlatego, że oficjalne rosyjskie czynniki wciąż próbują często instrumentalizować kartę katyńską w dwustronnych relacjach" - mówił dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia Ernest Wyciszkiewicz.

Publikację "Katyń. Przewodnik szlakiem zbrodni" można w formacie cyfrowym pobrać bezpośrednio ze strony internetowej CPRDiP.

Z przedstawicielami Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia , zaangażowanymi w projekty upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej rozmawiał Przemysław Pawełek.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt